close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

TO JSEM JEŠTĚ NESLYŠELA

1. july 2020 at 19:42 |  PŘÍBĚHY ZE ŽIVOTA
Dnes jsem byla objednána na celkem pravidelnou kontrolu na ortopedii, protože mi v poslední době stále víc a fakt hodně bolí kolena až tak, že mi občas nejde chodit. Byla jsem před měsícem po třetí na obstřiku kolen, tak jsem šla jako vždy na kontrolu. Už posledně to nemělo valný úspěch, proto mi pan doktor přidal 2 prášky denně, ráno a večer. Mám prý to brát při bolesti, ale teď delší dobu minimálně týden až deset dní. Brala jsem je měsíc a bez efektu. Byla jsem zvědavá, jak to tedy dopadne.

No, pan doktor mi řekl, že má pro mě pár nabídek. Tedy za prvé, že mi dá obstřiky do obou kolen, jednu za 200 Kč (minule a předtím to bylo vždy za 50 Kč za jedno koleno).

Další možnost byla ta, že mne pošle na magnetickou terapii, pak ještě prý by připadala v úvahu operace, na kterou mi hned přitakal, že už nejsem na operaci vhodná.

Nakonec mi nabídl event. od září možnost jezdit do Chomutova (cca 25 km od nás) na ozařování. Jednalo by se prý tak o cca 6 ozářek, jak by určil první den doktor. Musela bych se poradit se synem, uvidím.

Tak to mne tedy zarazilo, ještě jsem nikdy neslyšela o tom, že se ozařují bolavá kolena místo operace. Vůbec jsem se zapomněla zeptat, jestli je nějaká záruka, že to pomůže. Můžete mi někdo něco k tomu říct nebo poradit, jak se mám zachovat?

Zatím jsem se byla objednat na ty magnety, mám jich napsáno deset a objednala jsem se obden. Vím, že mi to kdysi pomohlo, ale to mi dřív také pomohly obstřiky a teď ne.

Na středisko k nám dolů z kopce jsem musela dnes ještě v tom vedru jednou po obědě. Včera mi totiž u mé praktické lékařky sestra řekla, že mi tu moji žádost o stomické pomůcky nemůže napsat, abych přišla až dnes a to měli odpolední. Bez nich nemohu fungovat, bohužel.

Bylo to utrpení, myslela jsem, že ani do toho kopce a pak do schodů nevylezu, je to opravdu už kruté. Byla bych tedy moc ráda, kdyby mi někdo poradil co dělat a jestli vůbec mám nějakou naději. Mně se to nechce tak hned vzdávat. Manžel už tak sotva chodí a aspoň jeden abychom byli aspoň trochu funkční, bylo by to fajn.

Pomohou mi aspoň ty ozářky?

Zdraví všechny Ježurka
 

2 people judged this article.

Comments

1 Miloslava Miloslava | 1. july 2020 at 20:44 | React

Libuško to ti určitě poradil ,,Mengele,,Novák že?? Kolegyni minulý týden řekl,že když jí bolí rameno,tak nemá chodit o francouzkých holí...je po operaci obou kolen a to má podle něj asi létat-křídla nemá....

2 baywatchnights baywatchnights | Web | 1. july 2020 at 22:26 | React

Bohužel mám se stejnou věcí zkušenosti i v mladším věku - žel genetická predispozice.

V běžném terénu bez problémů, ale několik pater po schodech je pro mě děs, zejména když by šlo o schody prudší (velká výška mezi schody či i nízká hloubka každého schodu).

I když naštěstí pracuji "hlavou", tak se mi tato věc stala úskalím na jednom pracovišti, které bylo ve 3. patře po šíleně prudkých schodech + bez možnosti použít výtah. Po pár dnech jsem bolestí nemohl usnout.

A když se na mě po krátké době usmálo štěstí s jinou prací, kde bylo všechno O. K., tak po 3 letech přišlo stěhování do nových prostor, kde namísto kancelářských koberců v kanclech + betonové podlaze na chodbách je všude italská dlažba; a bohužel - hned od druhého dne na novém pracovišti přišly po těch 3 letech stejné bolesti kolen jako tehdy.

Po 3 měsících menšího či většího zatínání zubů přišla více než měsíční nemocenská + dohoda na sníženém úvazku + vůbec uzpůsobení práce tak, abych po té dlažbě chodil co nejméně (+ navíc po ní chodím o holích).

Kde v případě těch schodů ještě chápu úměru "čím strmější, tím pro mě neschůdnější", ale u té dlažby šlo o šílené zjištění i pro mě samotného. Už z dřívějška jsem věděl, že interiérové dlažby jsou pro mě nepříjemné mj. kvůli své potenciální kluzkosti, ale nedošlo mi, že jsou i výrazně tvrdší než např. pouliční dlažba.

Ale i jednotlivé interiérové dlažby se asi liší, kdy ta použitá na mém pracovišti je zjevně extrémně tvrdá. :-(

3 Jirka Jirka | Email | Web | 10. july 2020 at 8:02 | React

Tak koukám co se děje: tady byla celá řada komentářů a teď jsou tu jenom dva! O_O

4 Latryna Latryna | 11. july 2020 at 15:52 | React

Pokiaľ nejde o rakovinu, tak by som s ožarovaním nikdy nesúhlasila! Ak pomáhajú injekcie, tak ich treba aplikovať, prípadne užívať lieky proti bolesti. V tom najhoršom prípade môže byť koleno "vymenené", teda by išlo o totálnu endoprotézu. Pokiaľ sa ale dá, treba to zvládnuť s pomocou liekov... Držím palce, nech sa darí! :-)

5 Ježurka Ježurka | Web | 12. july 2020 at 15:57 | React

[4]: Četla jsem na blogu článek od jedné diplomované sestry, je to OK, jedná se spíš o laserové ozařování a někteří už to absolvovali v pořádku. Uvidím, jak to dopadne po magnetech.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama