Prosinec 2017

Chlupaté štěstíčko

29. prosince 2017 v 14:33 Kočičky a jiná zvířátka
Tak to se mi moc nepovedlo. Článek jsem nazvala chlupaté štěstíčko a přidala do rubriky o kočičkách a jiných zvířátkách. Tímto se omlouvám jorkšírce Walli, podle které jsem vlastně článek pojmenovala a pak po té první fotce, kde ji dcera u nás při té naší vánoční sešlosti drží na klíně a kouká na ni opravdu jako na miminko. No, posuďte sami.


Takto jsme seděli všichni v obýváku a Walli byla s námi. Dcera ji opravdu bere jako miminko.

Pak si jí sedla také jako hodné děťátko na klín.

Protože ale u nás měla i své hračky a ty ona moc ráda, hlavně, když to dělá rámus, tak nám tady předvedla v celé kráse, jaké zvuky vydává kačer. Co ta s ním dělala a lítala po bytě, divím se, že to kačer ještě přežil. Pak takhle doma spinkala, byla unavená a plná dojmů.

Dcera s ní chodí na procházku a hned další den lítala v Mostě po Šibeníku hodinu a v jakém stavu přišla, to si asi dovedete představit všichni, kdo máte pejska. Hned musela do vany.To jen krátce udělala pózu na focení

a tady kouká, jako by se ptala, jestli se nám něco nelíbí.

Ještě se vrátím o den zpět, tady si sedí jako hodná holčička pod stromečkem

a čeká, jestli jí Ježíšek taky něco nadělí.

Pořád jsme čekali, že bude mrznout, tak musela i Wallinka dostat nový kabátek, aby nenastydla. Z toho prvního už vyrostla, ale klidně se nechá obléci a nic nenamítá.

Tak, to bylo o pejskovi a ještě chybí něco napsat o kočičce, vlastně o kocourech naší Lady. Taky je to štěstí, ale zase kočičí. Přijeli k rodičům s Laděnkou, ale tyto fotky jsou ještě z jejich domova.

Když nestačí kožíšek, je tam přece radiátor

a ještě príma deka, to je ono.

Pak se hezky pomazlit s paničkou

a zase zalehnout, to je ráj na zemi.

Ale asi si to ještě kocourek půjde zopakovat, vidím, že zívá ostošest.

Tak to byl letos poslední "zvířecí" příspěvek a teď jen budeme držet palečky, aby se naše zvířátka na silvestra nebála těch rachjetlí a petard. Já tedy osobně v tom nic nevidím, ale co naděláme.

Krásný konec roku vám všem přeje vaše Ježurka

A je po všem

27. prosince 2017 v 19:22 PŘÍBĚHY ZE ŽIVOTA
Tolik jsme se těšili, připravovali se pečlivě na ten nejkrásnější den v roce a uteklo to jako voda a je to za námi. Bylo to krásné a bylo toho dost, nebo ne?

Myslím, že to bylo krásné, tedy až na tu bílou vánoční atmosféru, ale myslím, že už jsme si zvykli. Sníh nebyl už pár let a my s tím nic nenaděláme.

Všechno, co jsem mohla a co jsem si předsevzala, že je doma třeba udělat, jsem zvládla. Sice mi to všechno trvalo déle, ake díky Bohu za to.

Ještě než přišly ty pravé svátky, tak mi přišel těsně před tím balíček, který mi poslala Kitty, už mi toho ježečka slibovala dřív, tak přišel přávě včas.

Tak toto je ježek č. 289 - toho mi poslala moje věrná blogerka Kitty, za který moc děkuji.

Na Štědrý večer si pro nás přijel vnuk se snachou a odvezl nás k nim. Už jsme byli všichni po večeři, jedná se vždy každoročně o předávání dárečků. Bylo nás tam celkem sedm a tak to byla velká kupa, než to vnoučata rozdala. Jeli jsme domů opravdu jak Ježíšci, štěstí, že nám ty věci vynesla snacha a vnuk až nahoru.

Další den na Boží hod jezdí každoročně dcera s dětmi už na oběd, míváme krůtu s červeným zelím a bramborový knedlík a tuto tradici už dodržujeme hodně let. Syn s rodinou obědvají doma s druhou babičkou a pak hned po obědě přijedou také k nám. Byl nás tedy plný dům, celkem, deset - tedy přesně devět lidí a jeden pes- no - pes - tedy jorkšírka Walli.

A jaké byly dárky? Vše krásné a všeho hodně. Já se přiznám, že bych sama pro sebe nic nevymyslela, ale je vždydky něco napadne tak šikovného, že zírám.

Tak určitě nesmí chybět ježčí dárečky, že?

Nádherný ježčí hrnek, nad kterým jsem se rozplývala. Byl pod stromečkem od rodiny syna a pak následně i od dcery. Tak prý máme každý svůj. Ježčí hrnečky mají č. 284 - 285. Paráda.

Toto je pořádný ježek - tedy ježcí květináč, který má č. 286 a napadlo to dceru.

Aby se to nepletlo, tak k němu přidala ještě jednoho.

Č. 287 má další ježek od dcery, taky vidíte, že se usmívá?

Ježek, který si dělá zásobu, má dvě jablíčka, má č. 288 a dostali jsme ho v rodině syna.

Spousta dárečků byly různé vůně do bytu.

Tady jsou různé vůně svíčky a vonné tyčinky. To bude vůně! Jo a taky jsme dostali každý perfém.


Protože i různé dobrůtky můžeme, tak nás dcera podarovala zase super balíčkem z Německa, odkud je vše opravu moc chutné. A taky ještě něco sladkého od syna.


Taky prý aby se mi nezkrátily žíly a měla vše potřebné na úklid Usmívající se

Toto je moje, není to snad halenka, ale něco přes halenku, bez zapínání. Prý se to teď nosí, tak si mne snacha hýčká.

Od babičky Jiřinky jsem mimo jiné dostala i krásnou šálku.

Manžel dostal prý ručně stáčené pivo, nevím, jestli bude chutnat líp, zeptám se, právě ho bumbá.

Až mi odejde moje peněženka (už má na kahánku), tak abych měla hned doma náhradní. Ne, ne, manžel říkal, že tahle je větší, aby se mi tam vešel ten důchod, co mi přidají. Smějící se

Protoje manžel je skalní Sparťan, vždy dostane něco, aby na to náhodou nezapomněl. Pantofle mu sehnal vnuk Luky.

Tahle obří kniha je opravdu dooost těžká, má prý 1470 stran a jsem zvědavá, kdy ji manžel přečte. Ležet se s ní fakt nedá. Když jsem vyprávěla mé mamince o tomto dárku, tak říkala - prý proč ho dostal, že už všechno o fotbale zná. No vidíte a není to tak, tady se toho dozví.! Já bych tu knihu určitě neunesla. Snacha prý se na ni chodila dlouho koukat a navěděla, jestli udělají radost. A udělali.


Poslední dárky byly pro nás všechny tři velké překvapení. Už jsem viděla, že se tyto dárky vyskytovaly i v rodině Květušky, ale my tři senioři je dostali od vnučky Lady, u které pak po jejich vyplnění budou prý v úschově pro další generace. Škoda, že se nedozvím, jestli o to měl někdo zájem.

Máme si ji vyplnit, dají se tam vlepit i fotografie a až si ji sama pořádně prostuduji, možná, že bych mohla pro zájemce udělat podrobnější informace.

Tak jsem docela vyčerpala vánoční témata, mějte se všichni skvěle, oslavte důstojně silvestra a v tom novém roce přeji hlavně zdraví, zdraví a zase zdraví a pak taky kousek štěstí, protože prý na Titaniku byli zdraví a jak to dopadlo, že?

Krásný nový rok 2018!

Vánoční přání všem

20. prosince 2017 v 13:44 JEN TAK
Milí blogoví přátelé i vy ostatní!

Nastal ten nejkrásnější čas v roce a proto Vám všem chci popřát


Vánoce plné štědrosti,
pohody, lásky, klidu,
v novém roce hodně štěstí, zdraví,
osobních a pracovních úspěchů.

Upřímně vám všem moc krásné Vánoce, abyste je měli tak krásné, jako moji jmenovci - ježečci.

Ať jste v pohodě a hlavně zdraví to vám přeje vaše Ježurka

Vánoční naladění

15. prosince 2017 v 17:15 PŘÍBĚHY ZE ŽIVOTA
Dnešní ráno začalo slibně. Byla jsem pohledem z okna mile překvapena. Konečně i u nás napadal sníh, který byl vidět. Ráno byla pořádmá chumelenice a i když nemrzlo, sníh se dlouho udržel i na stromech. Tak jsem to hned vyfotila.

To je pohled do ulice a je vidět, že už na silnici je břečka

Ještě jsem se obrátila na druhou stranu

A toto je hezčí závěr, to je z obýváku

Jak jsem se koukala z okna, tak mi udělala radost i orchidej. Všechny mají nasazená poupata, ale ta první už krásně kvete.

Je na okně, tak to moc nevyniklo, ale do Vánoc rozkvete určitě ještě další.

Bylo kolem oběda, právě jsem hovořila telefonicky s maminkou a někdo klepal a zvonil. Manžel šel otevřít a přinesl mi balíček, který byl adresován pro mne.

No, přiznám se kajícně, že jsem byla hodně překvapeníá, jednak jsem nic nečekala a pak, když jsem si přečetala odesilatele, tak jsem byla přímo v šoku.

Balíček mi poslala přítelkyně z FB, a musím přiznat, že jsem měla po otevření na krajíčku. Takové krásné dárečky, no nakonec posuďte sami. Pochopitelně jsem si vše důkladně vyfotila.

Toto je krásný a vtipný ježčí přívěsek.

Tady jsem se snažila ten přívěsek přiblížit, ale svítil mi na to lustr, tak se mi to moc nepovedlo,
ale je tam ježčí mamina se dvěmi ježourky. Tito jeřečci dostali č. 280

Další várka krásných ježků v počtu 6 ks v balení mají č. 281

Tenhle ježeček mne fakt dostal. Je tak kouzelný a opravdu něco tak krásného ještě nemám. Má teď č. 282

I tente super ježek, který má č. 283 je unikát, který mi udělal velkou radost.

Ještě Janička nezapomněla přiložit další ježcí pohlednici. Taky krása.

Samozřejmě v balíčku nechybělo milé přáníčko a z její sbírky kalendáříků na rok 2018 tam byly čtyři, jeden krásnější než druhý.

A aby toho nebylo málo, tak Janička přidala i moc hezký háčkovaný stromeček jako ozdůbku na vánoční stromek. Fakt nekecám, ale tuhle jsem na takový koukala na Pinterestu a chtěla jsem se do něj pustit. Paráda, mám to bez práce a perfektně udělané, hned si ho přidám na stromeček, který už svítí.A toto je tedy už můj letošní vánoční stromeček. Je laděný do červené a bílé, letos jsem ani nové ozdoby nepořizovala. Tak už máme stromeček, abychom si ho užili.

No, nebyl to krásný dnešní den? Moc děkuji Janičce Marinicové, bylo to velké překvapení a ještě větší radost.

Všechny zdraví Ježurka

Ježčí vánoční pozdravy

14. prosince 2017 v 14:47 JEŽCI
Ježci jsou u nás aktuální i tento týden. Nevěříte? Tak vás o tom přesvědčím.

V pondělí jsem dostala kromě vánoční pohlednice od Evky ještě jednu větší obálku. Kdo mi to píše? říkala jsem si. A po otevření bylo jasno. Maruška Fukčárinka mne mile překvapila. Už kdysi prý mi koupila vánoční ježcí pohlednice, ale pak je někam uklidila a nemohla je najít. Mimochodem, tomu dobře rozumím, mně se to v poslední době stává hodně často.

No a při stěhování je našla a teď poslala. Jsou boží, moc za ně děkuji a pro vás, kteří jste je ještě neviděli, jsem je oskenovala.

I u ježků se peče cukroví,

dokonce si sami chytají kapra,

a už si vezou domů stromeček,

který si doma hezky ozdobí

a pak rozbalují dárečky. Hezké, ne? Přímo krásné!

Tento ježčí pozdrav přišel dnes od Ruženky z Moravy. Prý ho uviděla, moc se jí líbil, tak ho koupila ještě dodatečně manželovi k jubilejním narozeninám, abych si ho přidala do sbírky. Ježek je tam parádní, dokonce koulí očima. Moc děkuji Ruženko, udělala jsi mi taky velkou radost.

Mimochodem radost mi dnes udělala i Otavínka, která mi poslala diář na příští rok, jehož už je roky spoluautorkou. I Tobě, Haničko, moc děkuji. Všem odesilatelům přeji krásné vánoční svátky.

Všechny zdraví svátečně naladěná Ježurka

Sportovní prezentace - 4

9. prosince 2017 v 15:59 PŘÍBĚHY ZE ŽIVOTA
Blížíme se k závěru reportáže z Las Vegas. Ještě čekala všechny návštěva ÚDOLÍ OHNĚ. Vypadá to tam taky zajímavě a krásně.To je vše, víc vám k tomu nepovím, protože nevím. Luky je v Praze a uvidíme se až o svátcích.

Vím ale, na co se ještě v Las Vegas moc těšili. Zrovna tam hrála NHL, kam prý se letos dostali a tam je o hokej velký zájem. Byli na tom utkání a taky prý to byl skvělý zážitek. Je tam stadion pro dvacet tisích návštěvníků a oni opravdu tam na hokej chodí.Tolik tedy ještě k návštěvě hokeje NHL v Las Vegas.

Všichni se vrátili v pořádku a samozřejmě Lukáš každému něco přivezl. On už je takový. Krom jiného přivezl synovi u tuhle čepici na zimu přímo z tohoto dění. Tak se synovi líbíla, že se v ním vyfotil.

Je tam legračně, ale je vidět, že má radost.

No a nám přivezl taky něco na památku. Už máme od něj na lednici třetí krásnou magnetku :


Se všemi se loučím a doufám, že toho, koho to zajímá, že se mu to líbilo. Zdraví opět vaše Ježurka

Sportovní prezentace - 3

8. prosince 2017 v 16:18 PŘÍBĚHY ZE ŽIVOTA
Už jsme se podívali do bowlingové herny i do kasína a teď se honem jdeme ubytovat.


Aspoň dvě fotečky z jejich pokoje v hotelu. Měli to tam moc hezké.

Už měli všichni hlad, tak si Luky dal klasiku, tu on rád.

No a šlo se trénovat, další den bylo volno, tak se vydali na ten prezentovaný celodenní výlet do Gradn Canyonu.

Tak se kochejte

Tady nahoru se prý vyšplhal jen Luky a bylo to úžasnéTolik aspoň fotek z největšího kaňonu světa. Byl prý to opravdu zážitek na celý život.

Ještě mezi hraním měli čas se podívat i jinam. Příště to bude Údolí ohně. Tak se zatím mějte sluníčkově. Vaše Ježurka

Sportovní prezentace - 2

7. prosince 2017 v 14:02 PŘÍBĚHY ZE ŽIVOTA
Včera jsem končila příletem letadla do Las Vegas. Tak se podíváme, co bylo dál po přistání.

Toto jsou první fotky po přistání.

Na to, že prý je toto město v poušti, to tady vypadá nádherně. O tom jsem ani nevěděla.

První, kam všichni mířili, byla pochopitelně bowlingová herna, ale bylo tam i casíno, kam se samozřejmě také museli podívat.

Toto je ta herna, kde hráli a ta prý má 64 drah. To si neumíme ani představit, jak je to ohromné.


To je opravdu hodně veliké a určitě je s tím moc práce to dát do pořádku. Tak to je herna.


A tady už je casíno. Tam se pochopitelně kluci také podívali. Kdo by v Las Vegas prý nebyl v casínu, jako by tam nebyl.

Samozřejmě v tom pravém, klasickém casínu asi nebyli, ale ono prý stačilo toto. Dalo prý se tam něco vyhrát, ale jen pro toho, kdo uměl včas odejít.

Měli vždy jeden herní den a druhý den volno, tak se také mohli podívat po okolí. Měli tam k dispozici automobil, který je vozil, kam se vešlo všech semd účastníků, tedy včetně trenéra, samohřejmě.

A první, kam se podívali, bylo na celodenní výlet do největšího kaňonu na světě, byl to GRAND KAŇON. Tam se tedy podíváme zítra.

Krásný slunečný den jako n nás všem přeje vaše Ježurka.


Sportovní prezentace

6. prosince 2017 v 17:23 PŘÍBĚHY ZE ŽIVOTA
Na úvod zkusím vložit článek, který vyšel v malém severočeském, ale známém městečku Horní Jiřetín a píší tam o mém vnukovi, který hraje bowling a většina z vás ho už ode mne z blogu zná.

Snad to přečtete, je to opravdu krásně napsané, ale kdo nechce, nemusí to číst.

Jen připomenu, že Lukáš odletěl 22. 11. na Mistrovství světa v bowlingu do Las Vegas. Pravda je, že jsme nějak nepočítali s tím, že by tam naši reprezentanti vybojovali nějaké super umístění, ale za tu zkušenost a podívanou to určitě stálo.


Tady je celá výprava vyfocena ve stejném slušivém oblečení. Tedy trenér a 6 reprezentantů, poslední je náš Luky.

Dnes večer přiletí, určitě plní dojmů a zážitků.

Luky už v letadle, zdá se, že je v pohodě. Ale zdání někdy klame, že? Určitě tady nějaká nervozita byla.

Krásný pohled z okna letadla

To vypadá taky krásně, ne?

toto je záběr v noci z letadla, i to se mi líbí.

To jsem uvedla na začátek, pokud budete chtít vidět další poznatky a fotky z i z výletu, kam se kluci podívali, tak to dodám příště, ano? Ale jen pro ty, kteří by to chtěli vidět.

Krásný večer přeje všem Ježurka


Zvířecí miláčci naší rodiny

4. prosince 2017 v 14:41 Kočičky a jiná zvířátka
Jak se mají zvířátka naší rodinky? Kocouři a pejsek jsou si myslím stále spokojení, což mám zdokumentováno na super fotkách.

Začnu kočičáky :

Tak nevím, dělá Lada s kocourkem berany, berany duc, nebo je to jejich pusinka?

Takhle krásně do klubíčka se umí stočit jen kočičky tedy i kocouři

Tady prý leží Juliánek (Lada mu říká Špek, že je silnější než Flori) jako plátek šunky mezi ní a Florim

Prý jsou k sežrání, toto prý je poloha - sladká myš.

No a tady pro změnu mazlivá myš


V dece prý se kocourkovi líbilo, dokázal v ní spinkat celé dvě hodiny


Dnes už můžete v počítači i nemožné. Takto si vánočně přizdobila Laděnka jednoho z nich.

To není spaní, to je jen takové přitulení.


Tady vidíme, že existuje i adventní kalendář pro kočky a je vidět, že chutnal
Polohy kocourka při spaní jsou někdy opravdu zábavné.

No a ještě musím taky něco přidat o jorkšíce Walli, ta nejvíce divočí, když se vykoupe, to se pak dějí divy. Já se opakovaně koukám na natočená videa s tím, co potom vyvádí, tak dám aspoň pát foteček toho divocha. Je opravdu jak ta motorová myš.

Walli se koupala, to je vidět, ne?

Walli po koupeli ještě stihla uzmout paničce při odmrazování lednice kus ledu, který má v puse

Tady už je Walli po koupeli v klidu, to je úleva!

Doma jí zkouší dělat culíček, ale vždy jak řádí po té koupeli a snaží se někde usušit včetně koberce, tak už má pak jen zbytky culíčku, ale stejně jí to sluší, že?

Hezké zasněžené dny vám všem přeje Ježurka

Dnešní naše menu

2. prosince 2017 v 15:23 VAŘENÍ A PEČENÍ
Dnes jsem si řekla, že už jsem tady dlouhu neprezentovala moje kuchtění v kuchyni, tak jsem se rozhodla to napravit. Dnes jsem musela zase čekat, než mne sestičky přijedou ošetřit, tak jsem měla trošku hoňku.

Začala jsem tím, že jsem dala vyvařit kosti a odřezky, které vždy sysluji na mrazáku a pak až je dost nasyslováno, tak uvařím a udělám z toho výbornou česnečku.

Pak jsem se dala do štrúdlu. Těsto jsem si ukutala už včera v podvečer, já ten štrúdl z listového těsta moc nemusím, tak jsem si zase jednou dala to, co mi víc chutná. Je to jednoduché, bez vajec a cukru, tedy také zdravé. Z toho listového těsta už mi druhý den připadá jako povadlý. Tento vydrží svěží stále.

Toto byl výsledek.


Konečně jsem se dala do druhého chodu. Polévka byla hotová a dnes jsem měla v plánu kuřecí směs a hranolky do trouby. Kuřecí směs stokrát jinak, vždy nějak experimentuji a mám v ní ráda červenou papriku, myslím tím plod. Ale nebyla, tak jsem koupila zelenou a ono to taky šlo. Skoro nikdy nemá ta moje směs stejnou chuť, ale zatím mi vždy chutnalo a manželovi taky.

Toto je jako obvykle moje porce.

Potřebuji nutně vyčistit mrazák a měla jsem tam hranolky, tak jsem je chtěla spotřebovat. Zítra se pustím do toho mrazáku. Velký úklid nemohu, tak aspoň ten malý. Taky ještě budu prát, dnes byla jedna várka a zítra další. Snažím se aspoň něco dělat, abych se nemusela stydět. Jídlo mi zatím jde dobře, s tím nemám nějaké problémy, tedy když nestojím u plotny celé dopoledne.

Přeji vám všem krásný adventní víkend a krásné počasí. U nás zatím pořád není ani vločka sněhu, ale mně tady nechybí. Vaše Ježurka