HORROR ZVANÝ VÝMĚNA OKEN

9. srpna 2011 v 20:15 | já |  JEN TAK
Už jsem asi před 10 dny avizovala, že nám budou konečně téměř po padesáti letech měnit okna. Všichni jsme se těšili, my také, ale to jsme ještě nevěděli, co nás čeká.

Včera ráno přijeli montážníci s novými okny ráno před osmou hodinou. Než okna složili, odnosili a poradili se, začali asi v devět. Odchytila jsem je jako první, sousedka "zaspala". Měli dělat okna u nás dvou. Začali tedy u nás, my máme větší byt. Byli celkem čtyři a litovala jsem je, jak museli tahat stará okna dolů a nová nahoru až k nám do 3. patra = 63 schodů.

Hned po příchodu do bytu si jeden mladý pán řekl, jestli bych jim uvařila kávu, že jedou až z Tábora a jaksi to nestihli. Tak jsem pochopitelně souhlasila, uvařila čtyři pořádné kávy, nasypala jim krystalový cukr do misky, protože balený byl schovaný kdesi pod igelitem. Ještě si poručili smetanku. Všichni. Proč ne, nejsem lakomá.

Pracovali celkem pořád, dělali si jen kuřácké pauzy, nebyli na obědě, jedli jen za běhu rohlíky, salám a sýr. Až potud dobrý. Když jsem ale viděla, že ve VŠECH místnostech včetně kuchyně i chodby mají nějaké svoje věci, už se mi to nelíbilo. Pak jsem viděla jejich parťáka, jak na přikryté postele v ložnici postavil jejich špinavý odpadový kbelík na odpady, už se mi to nelíbilo. Ale nic jsem neřekla. Asi za hodinu si začali (po jednom!) říkat o další kávu. Celkem jsem jich vařila osm! Pak také chtěli po mně pytel na odpady, vzali si aspoň koš. Tu spoušť poté, co si jeden šel umýt ruce do koupelny, tak to snad neumí ani děti! Na balkoně mi přetrhali šňůry na prádlo, aniž by uznali za vhodné se zmínit. Nakonec si ještě půjčili naše štafle, které prý potom vrátí zase čisté, no to jsem si jen myslela! A jakou spoušť po sobě nechali zedníci, igelit z koberce byl stranou, malta rozšlapaná po koberci, tam, kde bylo jen lino tak to bylo našlapáno na linu, zkrátka pracovití bordeláři.

My jsme se s manželem snažili včera večer ("oknaři" od nás odešli ve 20 hod.) ještě sundat igelity, aspoň zhruba vyluxovat a vytřít. Opravdu už jsme dál nemohli, ostatně na dnešek slíbily pomoc děti. Já měla ten můj podvrtnutý kotník zase jako bačkoru, kříž jsem měla v jednom ohni a v rameni mi cukalo. Manžel nemohl na kolena. Ale byla jsem ráda, že jsme to tak zvládli, že budeme další den pokračovat.

Dnes jsme si přivstali a já hned ráno začala gruntovat kuchyni. Kolem desáté přijela dcera s vnučkou, vrhly se na okna, já měla ještě v kuchyni nějaké dodělávky a hlavně vaření. Když jsme byli všichni v nejlepším, přišel ten "hlavní" montážník a řekl, že je mu líto, ale jdou nám dělat nepořádek. Špatně nasadili okno v obýváku, tak ho musí vybourat, znovu nasadit a zazdít. Napřed jsem si myslela, že si dělá legraci, ale bohužel. Manžel, když to slyšel, tak explodoval. Nadával, ale nebylo mu to nic platné. Myslela jsem, že bude mít infarkt, jak ho ta představa těžko vykonané práce, která byla zbytečná, zničila. Montážníci slíbili, že vše uvedou do takového stavu, v jakém byl před dnešním bouráním.

Obývák jsme tedy museli nechat osudu, dcera s vnučkou nám ještě stačily povléct a poslala jsem je domů. Odpoledne měl ještě přijet syn s vnukem a snachou.

Manžela jsem tedy uklidnila, pracovníci si pod okno (konečně) dali plachtu, na koberec igelity a pracovali. Nikdo jsme si jich nevšímali. Jen když jsem občas musela projít kolem tak jsem viděla, že opravdu po sobě uklízí. Nakonec si půjčili i vysavač a vyluxovali koberec. Omluvit se přišla žena, která za nich nemohla, jen jim pomáhala.

Pak přijel syn s rodinou, snacha umyla to poslední okno, syn s vnukem přenesli těžké věci na svá místa, syn mi dokonce pověsil záclony a vnuk mi zprovoznil DVD přehrávač u větší televize v obýváku, jak mi naposled slíbil.

Konec dobrý, všechno dobré se říká, ale jen díky mým hodným dětem a vnoučatům. Jim především děkujeme za ten krásný závěr dne. Stačili jsme si se všemi, i když s každou rodinou zvlášť, chvíli popovídat.

Na závěr jen chci říct, že není každá práce stejná, ani taková samozřejmá, kdy se montují nová okna. Jedna parta, co tady pracovala minulý týden tak jedné sousedce po sobě dokonce uklidila tak, že jí moc práce nezbylo.

Tak na tuhle firmu, kterou si firma CPI zjednala jako dodavatelskou na práci, na tu budeme dlouho vzpomínat. A v dobrém to nebude.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lydie Lydie | 9. srpna 2011 v 21:11 | Reagovat

Také jsme před 5 lety předělávali okna.S tím úklidem nevím-záleží,co jste měli ve smlouvě.

2 Lydie Lydie | 9. srpna 2011 v 21:14 | Reagovat

My jsme měli sjednáno,že stará okna budou vybouraná než přijdou.Oni pouze zasadí a "zapění"nová.My už dozdíme a začistíme rohy kolem oken,parapety přiděláme rovněž sami...

3 Taychi Taychi | Web | 9. srpna 2011 v 21:22 | Reagovat

Pamatuju si, že když u nás dělali okna, tak jsem se ulila ze školy asi před čtyřmi roky. Popovídala jsem si s montážníky, uvařila jim kafe, vše udělali pomohli mi sbalit igelity rozloučili jsme se  a  hotovo :)

4 Lydie Lydie | 9. srpna 2011 v 21:22 | Reagovat

No nepořádku jsme si užili také až až. :-!

5 Bels Vengeance Bels Vengeance | E-mail | Web | 9. srpna 2011 v 21:27 | Reagovat

Já myslela, že umřu, když se u nás vyměňovala okna. Alespoň jste to měli za ty dva dny za sebou, i když uklidit to muselo být náročné ;-) Nám se to táhlo přes týden, tehdy :-D

6 ruža z Moravy ruža z Moravy | E-mail | Web | 9. srpna 2011 v 21:49 | Reagovat

Tak my jsme měli štěstí. Jen jsme měli odtáhnout na metr a půl od okna případně nábytek. U nás vlastně jen stůl a židle v kuchyni a pokoji menším a křesla a stolek v obýváku, kde měnili i balkonové dveře. Přišli, my jsme si pokladli na koberec rozložené krabice, oni dali pod okno svoji silnou plachtu. Měli jsme zakrytý nábytek nejblíže k oknu folií, ale nic moc na ní nebylo. Ani nevím, jestli chtěli kávu nebo ne, ale svačinu měli svoji a na oběd si zašli- prý na menu do hospody. I tak byli brzy hotovi. Navíc nám dali instrukce, čím umývat skla, nic na rámy nelepit, hlavně dokud jsou okna v záruce nepoškodit. Závady případné- nedoléhavost  a pod. ihned nahlásit.
Opravdu přišli, když něco nesedělo u balkonových dveří, opravili bez diskuzí a placení. My jsme tu výměnu měli vlastně všichni.

7 Otavínka Otavínka | Web | 9. srpna 2011 v 22:19 | Reagovat

Milá Ježurko,
moc jsem na Tebe myslela, jak to zvládáte. Ale podle popisu činnosti firmy, to byla nějaká divná parta. U nás se měnila okna v březnu 2004, zrovna jsem byla propuštěna z nemocnice a musela jsem ležet, byla jsem po těžké operaci, ale pánové to zvládli za den a půl a takříkajíc moc nenasvinili, ale prych z bourání byl všude i tam, kde by to jeden nečekal. Dopředu jsem byla varována, že elektroniku mám pečlivě zabalit. Protože to dělali najednou asi 20 partajím a my si museli připlácet 15.000 Kč, ačkoliv by to měl platit majitel domu a ne nájemník, moc jsme si od toho slibovali, protože stará okna byla zkřížená a hrozně jimi táhlo. Plastová okna tlumí randál z ulice, výborně se myjí a jsme s nimi ohromně spokojeni. Já uklízet nemohla a tak vše dělal manžel sám a na větší práce jsme si objednali firmu. Snad to udělali dobře a nebude se vám tam dělat plíseň a jiné nepatřičnosti. Hlavně, abys ty bolesti taky zlikvidovala. Napiš pak článek - " Pár dnů po výměně". :-D

8 signoraa signoraa | Web | 9. srpna 2011 v 23:14 | Reagovat

Ježurko, bud' ráda, že už to máš za sebou a hlavně, že máš báječné děti a vnoučata, kteří přiložili ruku k dílu.
Nám měnili okna před pár lety a já si opravdu nemůžu stěžovat. Byli tři, táta, syn a zet' odněkud z Benešovska a práce jim šla od ruky jedna radost. Vše bylo přikryté igelitem a nepořádku bylo minimum. Nechtěli nic, ani kávu, ani nic k jídlu. Vše měli sebou. Uklidili po sobě, rozloučili se a já dodones na ně vzpomínám jako na báječné řemeslníky. Bohužel, nejsou všichni tak dobří.

9 nar.soc. nar.soc. | E-mail | 10. srpna 2011 v 11:12 | Reagovat

Je to nepochybně otrava při opravách v obydleném bytě, útěchou snad je, že to trvá jen desítky hodin.
Zde se po padesáti letech od "závazného" slibu začala v ulici dělat splašková a dešťová kanalizace.
Prý na Vánoce to bude hotovo ( jen neřekli na které ). Po týdnu "práce" je výsledek: část asfaltky sejmuta, ale 2m pás zůstal ( těžko se na něj trefit z kolmého vjezdu autem ). Povrchová voda z dešťů se shromažďuje místo asfaltu ( odtok do vodoteče už neprokopli ). Naopak hlubinným výkopem překopli vodovodní propojku ( klesl tlak, překopli přípojky ( byla zavřená voda ) a z cca 200m výkopu ( I.část ) mají za týden 5m. Takže suma sumárum při tomto tempu budou s výkopem asi na Vánoce hotovi. Po odmrznutí se to zavalí a druhý rok bude zase co dělat. (Dělal jsem kdysi s buldozerem na dálnici a tam byli podobní organizátoři. Co se dnes udělalo, to se zítra předělalo, zkrátka blbci v řízení, nevymřou v žádném režimu ). :-D  :-D  :-D

10 Hanka Hanka | 10. srpna 2011 v 15:07 | Reagovat

Se zájmem jsem si přečetla. U nás se okna měnila před rokem, byt je v osobním vlatnictví, takže všechno jsem platila. Vybrala jsem si firmu ze tří nabídek, chtěla jsem česká okna, přišli také 4 chlapi, ti mladí se ze začátku začali oslovovat "přirozením", ale jejich parťák je okamžitě zarazil a dál to bylo v pohodě. Byli příjemní, pracovali asi od 8,30 do 16 hodin, 4 okna i s balkonovými dveřmi. Byli šikovní, hlavně ten parťák je pořád chodil kontrolovat, radil, co mají opravit... Byl červenec, bylo mi jasné, že je horko, že potřebují pít, měla jsem připravené minerálky. O kávu si také řekli, také jsem dvakrát uvařila, pamatuji si, že jeden kávu nepije, vypil krabici mléka. Svačinu měli svoji,nebyl problém. Představovala jsem si tu výměnu daleko hůř, ale byla jsem překvapena, že ten hrubý úklid skutečně udělali a ani toho prachu zase tolik nebylo. Vše bylo hotovo během jednoho dne, řekli, že používají materiál sice dražší, ale kvalitní - vše lze udělat najednou. Uplynul rok, mohu říci, že jsem s okny velmi spokojena a na ty montážníky vzpomínám v dobrém. :-)

11 jezura jezura | Web | 12. srpna 2011 v 15:14 | Reagovat

[1]:[2]:[4]: Milá Lydie, my smlouvu neuzavírali, to majitel bytů, tak oni mohou říkat a dělat v podstatě co chtějí, když my to nevíme. A binec stál opravdu zato.
[3]: Tak taky ani tady nebyli všichni stejní, ale to víš, s babkou si taky povídali, ale jinak nic. :-)
[5]: Tak to jste na tom byli ještě hůř. To už si nedovedu představit. ???
[6]: Tak to byli Páni řemeslníci! :-?
[7]: O prachu ani nemluvím. Obzvlášť v obýváku, pak už byla přikrytá jen televize u té druhé bouračky.
[8]: Takových asi opravdu mnoho není.
[9]: Přesně jste to řekl, blbci opravdu budou v každém režimu, potvrzuje se to čím dál častěji. To jsem taky zvědavá, jak to u vás dopadne.
[10]: No já jsem taky zvědavá jak to bude dál, doufám, že už jen dobré. A na parťákovi opravdu hodně záleží, kolik si toho nechá líbit. Ten u nás za moc nestál. :-(

12 jiridolejs jiridolejs | E-mail | 19. srpna 2011 v 22:26 | Reagovat

Dostávám chutě, pojď se mnou miláčku, do koupelny zvu Tě… Otevři ústa, mírně si poklekni, přimhuř si oči, naposled nadechni. Nástroj je navlhlý, zdá se být připraven, zvláštně je upraven. Krátkými pohyby, dovnitř a ven, uvolni krk, je to jak sen. Lepkavou hmotou plní se hrdlo, radši to vyplivni, Ty moje trdlo. Opláchnu nástroj, otřu si hubu, taky Tě vzrušuje laska a pravda od fasistickeho zlocince vaclavahavla a čištění zubů ,,,,,,,,,,,,,,,http://hedvicek.blog.cz/1103/co-jste-si-vycinkali

vaclavhavel a jeho 21lete fasisticke orgie udelalo s ceskeho naroda bezprizorni slepice
Prosím šiřte toto všemi kanály

TOTALNI
CENSURA   Děkujeme
Hledam obcany kterym vaclavhavel s polistopadovyma fasistickyma zlocincema rozkradli majetky
cesky president to je dnes fasistiky zlodej a lhar aby se udrzel i moci jako kaddafi stane se s neho zitra masovy vrah tito fasisticky cirkusaci kteri v dnesni dobe zongluji mezi opratkou a nakradenym blahobytem dobrovolne od koryta neodlezou a člověka s lidskými vlastnosti mezi sebe nepusti ,

13 Karel F. Karel F. | Web | 9. července 2013 v 15:21 | Reagovat

Výměna oken nemusí být jenom peklo, podle mě dost záleží na tom, jak se na to člověk připraví. Ono i ta doba výměny oken pak může být o dost kratší, základní práce se dají stihnout za dva, tři dny!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama