NOVÁ OKNA – ano

26. července 2011 v 21:39 | já |  JEN TAK
Chci podat jedno hlášení, které jsem slíbila. Ve svém článku ze dne 24.5.2011 nazvaném SMLOUVY PRO OBYČEJNÉ SMRTELNÍKY jsem psala o tom, jak moje sousedka zaplatila předem za výměnu oken ve své chaloupce 100 tisíc Kč. Tedy celou částku. Přiznám se, že i já jsem měla strach, jak to dopadne, ostatně jako všichni z vás, kteří jste tento článek četli. Byla zde i obava, že nemusí být práce provedena tak precizně, jak by si majitelé představovali a potom by bylo horší asi uplatňovat nějaké sankce.

Hurá! Dopadlo to výborně! Volala mi sousedka z chalupy, okna jsou vyměněna, práce je provedena precizně, na firmu pěla sousedka jen samou chválu. Tak je ráda nejen ona, ale i já a jistě i všichni ostatní, kteří pochybovali. A takové zprávy mám ráda. Vím, že by to mělo být normální a dřív bychom se tomu ani tak nedivili, ale v dnešní době jsme spíše překvapeni tím, že je práce odvedena v takovém čase a kvalitě, jak je uvedeno ve smlouvě. To je tedy na pochvalu.

No, uvidíme, jestli takovou pochvalu dostanou i pracovníci, kteří mají měnit okna u nás. Naše firma slíbila, že po podpisu toho velkého zvýšení nájmu nám konečně téměř po 50 letech okna vymění a vypadá to také, že hodlají své slovo dodržet. Už se začalo v různých částech města v červnu a u nás v domě jsme ráno našli vývěsku, že se i u nás budou měnit okna. A to mě tedy podržte, už v pondělí 8.8. Jen jsem zvědavá, jak to s manželem zvládneme. Už jsem ale upozornila syna i dceru, že pokud budeme potřebovat pomoct, tak se nebudu stydět a povolám je.

Chtěli jsme si ještě na týden vyrazit v té době na dovolenou do Prahy, ale když budou okna, nedá se nic dělat. Dodatečně jsem zjistila, že stejně v "našem" hotelu nemají volno, tak to budeme muset zkusit později. Aspoň si to v klidu dám do pořádku.

Nakonec mi to nedá, abych vám nenapsala něco pro zasmání, co se mi stalo včera v čekárně u lékaře.

Vedle mne si sedla paní, která hned začala povídat. A o čem jiném čekárně lékaře, než o zdravotních problémech, že? Vyprávěla o tom, jak se cítí, že je to někdy horší a někdy lepší, že se někdy cítí hrozně jako na 70 let. "Tak vám děkuji", říkám jí a směji se, "to jsem já". Hned začala říkat, že by mě tolik nehádala :-) ať se nezlobím a dodala: "Ježkovo voči". A to byla zase trefa! Nakonec se smála skoro celá čekárna.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 signoraa signoraa | Web | 26. července 2011 v 23:19 | Reagovat

Libuško, přiznám se, že já patřila k těm skeptikům, kteří se obávali v případě oken té horší varianty. Jsem ráda, že to dopadlo dobře.
A ten dovětek? Četla jsem ho dvakrát a řehtala se, jako kůň. Tohle by totiž nevymyslel ani nejlepší scénarista, to přináší jen život. :-D

2 otavinka otavinka | Web | 27. července 2011 v 8:39 | Reagovat

Milá Ježurko,
díky za Tvůj nádherný článek. Úplně mi dodal energii, tak po ránu potřebnou. Jsem ráda, že Tvé známé to dopadlo s okny výborně. Protože už máme výměnu oken za sebou, vřele doporučuji ochránit elektroniku co nejvíce, protože téměř neviditelný prach při tom bourání starých oken vleze všude. Pěkný den přeji! :-)

3 Hanka Hanka | 27. července 2011 v 20:58 | Reagovat

Dobrý večer.... tak jsem tady. Musím se vyjádřit k plastovým oknům. V našem domě každý vyměňuje okna na vlastní náklady. Vybírala jsem ze 4 firem podle předběžné nabídky, nakonec jsem nezvolila nejlevnější, protože to bylo bez zednických prací a kde já budu shánět zedníka... Chtěla jsem česká okna a také jsem zaplatila celou částku dopředu... Vše proběhlo v pořádku, hrubý nepořádek ti kluci uklidili sami a byli šikovní. Uplynul rok, proběhla zima, bylo hodně dešťů, ale snad už teď mohu říci, že mám dobrá okna. A jak dobře a rychle se čistí! :-P Co se týče prachu - nebylo to až tak strašné, nešetřili jsme peníze za fólie, skříně jsem zabalila do dvojité fólie a nic!
Co se týče elektroniky, PC atd... - doporučuji pořádně zabalit. Hodně záleží na lidech, kteří to budou dělat. Přeji, ať to dobře dopadne. :-)

4 Vendy Vendy | Web | 30. července 2011 v 12:27 | Reagovat

Tohle je dobrá zpráva!
Zázraky se patrně dějí ještě v dnešní době! (A je stejně smutné o tomhle mluvit jako o zázraku, když by to mělo být tak nějak samozřejmé...) ale zaplaťpánbůh, že ještě existují slušné firmy. Tahle patřila k nim a určitě bych je taky vychvalovala. Tím spíš, pokud za své peníze odvedli dobrou práci.
Jsem vážně ráda, že to takhle dopadlo.
A dobře jsem se bavila čtením o čekárně... no, tomuhle se říká správné fópa, neboli trapas jak vyšitý. A s těmi "ježkovými očmi...očima?" tomu nasadila korunu, aniž o tom věděla... :-D

5 Maruš-Fukčarinka Maruš-Fukčarinka | Web | 31. července 2011 v 22:52 | Reagovat

Dobře vše dopadlo a tak by to mělo být ve všem,bohužel není.Stejně doufejme,že bude líp a stále více budeme ze službami spokojení-když už tolik stojí. :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama