KRÁTKÁ, ALE STAČILA - 2. část

23. července 2011 v 16:31 | já |  JEN TAK
Znovu se tedy vracím k naší krátké dovolené. Moje povídání jsem posledně skončila nedělí, která byla celkem klidná.

Hned v pondělí ráno jsme se po snídani vydali s manželem do ateliéru Konica, kam nás doporučila naše paní recepční. Prý jsou tam ochotní pomoci přesto, že je to fotoateliér. Totéž nám také poradila naše oblíbená paní vedoucí z restaurace, kam jsme denně chodili na oběd.

Všichni měli pravdu. Paní v ateliéru byla opravdu ochotná, ihned nám fotoaparát otevřela, doporučila lepší baterie, vyměnila, a bylo po problému. Díky, že i dnes se najdou slušní a ochotní lidé. Ihned, jak jsme vyšli z obchodu, tak jsem na zkoušku vyfotila místní kostelík.

No a nebylo ten den sice tak hezky jako v sobotu, ale vypravili jsme se zase do bazénu, do zdejšího aqua fóra, kde jsme se nechali masírovat proudy vody, ale jenom uvnitř. Ve venkovním bazénu tento den nebyli ani otužilci. Svítilo sluníčko, ale honily se mraky, tak jsem si sebou vzala pro jistotu deštník. Při příchodu ani odchodu z bazénu už žádné problémy nebyly, už jsme byli staří mazáci, ale až jsme odcházeli tak jsem zjistila, že jsem ho zapomněla ve skříňce. Naštěstí ji zatím nikdo nezabral, tak byl na svém místě.

Každý den jsme také chodili na kávu. Normálně doma mívám dvě denně, ale tam mi stačila jedna. I tak se mi to zdálo drahé. Jeden "turek" s malou smetankou = 26 Kč, bez smetanky 21 Kč. Tak to je síla, ne? Aspoň si to myslím, normálně si kávu dávám jenom doma. A takhle jsme sedávali venku.

Po Frant. Lázních jezdí také taková krásná mašinka, jmenuje se FRANKOVLÁČEK, ale vždy, když jsem ho viděla jet, buďto jsem neměla foťák, nebo jsem to zkrátka nestihla. Ale kousek vám tady aspoň ukážu. Je tam víc vidět můj manžel, než ten vláček, ale bylo to u té kávy.
Tak jako jsme chodili do "naší kavárny", kterou známe už z návštěv loni a předloni, tak jsme také zůstali věrni "naší" restauraci. Je tam taková moc hodná paní vedoucí, která je schopna vám splnit téměř jakékoli přání. Vždy jsme jen naznačili, co bychom si dali, doporučila, přinesla, jídlo výborné, i když ... na stálé stravování by to pro nás nebylo. Já si dávala pravidelně poloviční neboli dětskou porci a spolu s manželem vodu. Jednou si dal pivo a já tonika. To jsme se rozšoupli a už to bylo 320 Kč! Na večeře jsme si taky moc nedopřávali, jen něco lehkého a já zase polovic, ale ono je to dnes všechno tak drahé! Za šopský salát jsme dali 120 Kč, tedy oba. A to toho zase tolik nebylo. Mohu říct, že jsme si za celou tu dobu šesti dnů dali jen jednou každý 2 dcl vína, manžel měl 2 x pivo, denně jsme měli 1 x kávu, jednou jsme si dali i zákusek, pak jsme byli 3 x na zmrzlině, ale jen jeden kopeček a řekli byste, že jsme utratili za tohle minimum včetně jídla, snídaně byly v ceně, celkem téměř čtyři tisíce?

No, hlavní je, že jsme byli spokojení. Vyfotila jsem pro vás také interiér té "naší" restaurace včetně paní vedoucí. Tak se pokochejte, bylo tam opravdu krásně.Tak jsme se dostali až k úterku. Šli jsme se trochu projít, jako ostatně každý den a na konci kolonády v takovém parčíku tam denně měnili datum květinami. Takhle to vypadalo.
Kousek od našeho hotelu byl další park, kde také byly krásné fontánky.
A abyste viděli, jaký krásný výhled z našeho apartmánu jsme měli, tak jsem to vyfotila ze všech stran. Doleva, doprava a dopředu.


Tento den, tedy úterý, to jsme měli objednanou masáž hned vedle v Lázeňském domě Erika. Tam je tak šikovný a moc vytížený masér, kterému se říká čaroděj. Ale ten si zaslouží samostatný článek.

Odpoledne jsem si při procházce všimla, jak manželovi slzí oči (to nebylo kvůli mně - opravdu), má je červené jak králík, tak jsme zašli do lékárny. Paní nám doporučila kapky, které jsme začali ihned aplikovat a věřte nebo nevěřte manžel přestal i smrkat!

A byla středa. "Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastný" , řekl jeden herec ve filmu a toto byl přesně ten den. Ještě se mi vybavila jedna hláška, poněkud drsnější, ale přesně odpovídající stavu. "A chčie a chčie a ...."

Přesně tak. Pršelo celý den. Navíc manželovi nebylo dobře. Bolelo ho něco v břiše, mohli jsme se jen dohadovat, co to je, neměl hlad, neměl na nic chuť a ležel a ležel a .... Ale na oběd jsme vyrazili s deštníky, manžel si dal jen polévku - hovězí vývar, já dětskou porci brambor a kousek přírodního dušeného kuřecího prsíčka a zase jsme šli domů. Manžel si znovu lehl a vlastně tak proležel celý den, ani se pomalu nedíval na zprávy a to už je co říct.

Kdybychom bývali mohli, tak bychom už odjeli ten den domů. Ale vydrželi jsme a druhý den ráno nás zase vzbudilo sluníčko, bylo docela teplo. Ale když jsme po poledni přijeli do Mostu, bylo po iluzi. Tady pršelo, foukal studený vítr, no, počasí neporučíme, ale měli jsme tu syna, který nás odvezl zase domů.

Tak si říkám, že v pravý čas.
Ještě jsme se otočili za "naším" hotelem před odchodem na vlak. Je hezký ze všech stran, že?

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Naďa Naďa | Web | 23. července 2011 v 18:29 | Reagovat

K části I a II. Pane jo, tam je to krááááásný, nádhera! Dobře jste si to užili, tak to má být, určitě jsi tam omládla! :-)

2 adaluter adaluter | Web | 23. července 2011 v 19:30 | Reagovat

Moc krásná dovolená, škoda jen, že jste si ji neužili až do konce, jednak kvůli počasí, jednak kvůli manželově nevolnosti. Ale podle nádherných fotek vidím, že to i tak stálo za to.
Z Františkových lázní si pamatuju jen ochočené veverky, Frantíka a nedalekou rezervaci SOOS s bublavým bahnem, byla jsem tam asi v osmi letech navštívit mámu, když tam byla na léčení. I tak si matně vybavuju, že taková krása to tehdy nebyla, možná i pro to, že byl pozdní podzim.

3 ruža z Moravy ruža z Moravy | E-mail | Web | 23. července 2011 v 19:54 | Reagovat

Byla jsem kdysi na zájezdě jak v Mariánských, tak Františkových lázních. Jen jsme to pochodili. Je tam krásně, i okolní příroda. No co, stálo to peníze, to kafe v jiné hospodě je také za 20- 25, speciální ještě dražší. Když chcete někam jet, na peníze se moc koukat nemůže. Nakonec peníze budou a my nebudeme, že? :-D

4 Kitty Kitty | E-mail | Web | 23. července 2011 v 22:34 | Reagovat

Docela závidím. S mým peciválem se nedostanu nikam. Ale zase je dobré, že nepotřebuju léčit nic, co se tam léčí. Jen ten klídek léčí a krása okolí. Docela závidím... :-?  :-P  :-)

5 Zdeňka Zdeňka | E-mail | Web | 23. července 2011 v 22:52 | Reagovat

Jistě tam bylo krásně,kdysi jsem tam taky byla.
Moc zdravím. :-)

6 Květa Květa | Web | 23. července 2011 v 23:24 | Reagovat

Tak tento koutek republiky znám. Jak už jsem kdysi psala, bydleli jsme čtyři roky v Lubech u Chebu a do Frantovejch jsme chodili s dětma pěšky, s kočárkem a pěkně po cestě 9 kiláků. Tenkrát jsme byli mladí a pořádali jsme výlety do okolí a do lesů. V roce 67 - 71 tam byla ještě krásná, čistá příroda pohraničí, v lesích spoustu hub, borůvek, brusinek a ta vůně lesa - no krása. To tady na Hané nemáme..... :-D

7 Lydie Lydie | 24. července 2011 v 15:47 | Reagovat

Pěkné fotky.-cena kávy je už jak jinde v Evropě-v Itálii stojí 1,- Euro.Loni jsme si ji dali v Syracusach- s výhledem na moře-dokonce jsme dostali malý zákusek,jako pozornost podniku.
Jinak vaříme kafe na vařiči,nebo nosíme v termosce-bez kávy bych asi "nepřežila".-manžel doplňuje ještě,že bez slivovice nelze cestovat-ta je proti infekci a stresu... :-)

8 jezura jezura | Web | 24. července 2011 v 16:02 | Reagovat

[1]: Užili jsme si to jak se dalo. Už to tam všechno známe, ale rádi se tam vracíme. Je tam krásně. :-)
[2]: Ona to vždy nebyla taková krása, mají to tam všechno krásně opravené a udržované. Veverky jsme letos moc neviděli, jsou tam i ochočení ptáčci. :-)
[3]: Máš pravdu, Růženko, moc koukat na peníze nejde, to by mohl člověk rovnou sedět doma, ale už mi to někdy připadá jako okrádání nás, chudých :D
[4]: My jsme se tam taky neléčili, jen se procházeli, koupali a byli pouze jednou na té masáži, kterou bych si ale klidně zopakovala víckrát. :-P

9 jezura jezura | Web | 24. července 2011 v 16:05 | Reagovat

[5]: Ano, bylo to fajn a taky zdravím.
[6]: Tak vy na Hané zase máte jiné přednosti a určitě je tam taky tak krásně, ale zase jinak. Vnučce se v Olomouci na univerzitě líbí, nevím, nevím, jestli tam nezůstane jednou. ???
[7]: Tak slivovice - to je opravdu jako desinfekce a my dříve jezdívali také s ponorným vařičem, ale už jsem si řekla dost, no a tak si dávám místo dvou jen jednu kávu. :-)

10 Maruš-Fukčarinka Maruš-Fukčarinka | Web | 31. července 2011 v 23:11 | Reagovat

Jo holka zlatá dnes je všude drahota.Já letos brala malou varnou konvici a k tomu jednomu kafíčku jsem si uvařila na tajňocha na pokoji to své druhé.Ježurko ostatní si kafíčko instant zalévali na chodbě teplou vodou pitnou s baňoku.No víš ta dobrá voda-je studená a teplá. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama