VŠECHNO JE JEDNOU POPRVÉ

31. května 2011 v 14:37 | já |  JEN TAK
Přesně tak, všechno. To nejlepší poprvé už máme dávno za sebou, tak teď musíme zkoušet zase něco jiného. "To jsem nikdy neměl, takové bolesti", říkává můj manžel. "Také Ti ještě nikdy nebylo tolik let", odpovídám mu dost často já.

"To se mi ještě nestalo", říkala nedávno moje sestra, když ji parádně zklamala její paměť, která ji živila víc jak 45 let.

Ano, dříve jsme měli "poprvé" nastaveno na jiném stupni, na tom lepším bych řekla. Ale čím jsme starší, tím toho máme víc za sebou než před sebou a tak to "poprvé" je spojeno buďto s nějakým zdravotním problémem nebo pamětí a tak.

Mne včera čekalo jedno "poprvé" v takové formě, že byste nevěřili. Ale co, já za to nemohla, nijak jsem neměla potřebu, ani mi to nikdo nenavrhl, nepřipomněl - zkrátka to na sebe normálně "prásknu".

Byla jsem včera, ve svých 70 letech, poprvé na kosmetice. Přišla jsem a hned na úvod jsem se paní kosmetičce přiznala, že mi musí říct, co všechno mám a musím, a aby si také na ten můj "ksicht" vzala majzlík. Byla na mne hodná, říkala mi všechno, co se bude dít a také co bude příjemné a co nikoliv. Musím konstatovat, že měla ve všem pravdu. Ale majzlík nepotřebovala.

Omlouvám se všem těm, kteří jsou na kosmetice "staří známí", ale já cítím potřebu tady na sebe všechno vykecat. Také mi paní kosmetička řekla, že už jsem asi poslední z naší rodiny, která u ní nebyla. Objednala mě snacha, dvakrát za rok chodí i syn a byla u ní i moje dcera.

Dostala jsem tuto POUKÁZKU na kosmetické ošetření pleti k nedávným narozeninám a zkusit se má všechno. Předem podotýkám, že se mi celou hodinu a půl krásně leželo. Vymačkávání nějakých pupínků, které jsem ani neviděla, nebylo nijak dramatické, protože mám suchou pleť tak jich tam bylo jen pár. Zato "milií" prý jsem měla hodně. Také se někteří divíte jako já? V životě jsem netušila, že něco takového mám na obličeji, teď jsem poučena a snad jsou i odstraněna.

Pro mne na nejhorší došlo v době, když mi natřela obočí a přebytečné chloupky voskem a posléze trhala a trhala a trhala. Ne, že by se to nedalo vydržet, ale už jsem měla příjemnější procedury! Jeden moment jsem měla celý obličej jak v jednom ohni. Vše se ale zklidnilo velice příjemnou masáží a maskou. To bych brala častěji.

Nakonec tedy vše tím lepším skončilo a já, která už řadu let bez namalovaných očí nevynese ani koš s odpadky do popelnice, odešla nenalíčená domů.

Moje maminka se mě pak ptala, co mi říkal manžel, jestli bylo vidět, že jsem HEZČÍ? "Ale kdepak, maminko, ten mně jenom řekl, že jsem celá nateklá", odpověděla jsem jí po pravdě. Když jsem pak viděla, jak mám místo mého hustého obočí jen takovou hubenou čárku, tak nevím, jestli jsem zrovna toto potřebovala, když jsem s tím starým vystačila celý život.

Ale zkusila jsem to, něco bylo příjemné, něco méně, ale jsem o zkušenost bohatší a rodina mého syna zase o nějaké ty korunky (a rozhodně ne málo) chudší.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kitty Kitty | E-mail | Web | 31. května 2011 v 14:57 | Reagovat

Milá kamarádko, teď jsem se od srdce zasmála. UŽ na kosmetiku nechodím, mám své metody. Občas bych šla, ale zastaví mě nutnost objednání a cena. Naučila jsem se vystačit si vlastníma rukama. Ale od kosmetiky neodrazuji, bůh braň. Nejlepším předpokladem pěkného obličeje jsou u nás starších vrásky úsměvu. Ty žádná kosmetička neumí udělat. Jednoduchý krém a vodička - základ. Občas nezbytná údržba u kosmetičky a žijeme. Jen příjemné úsměvové vrásky na obličeji ti přeje Kitty. Moc poučný článek, i mě pobavil. V 70 letech poprvé, to se dnes už moc nevidí. Ale stalo se a dobře se stalo. Stálé zdraví a úúúsměv! :-P  :-D

2 Jarka Jarka | Web | 31. května 2011 v 17:44 | Reagovat

Já byla na kosmetice jednou jedinkrát v životě a to jsem byla ještě na střední. Tenkrát mě tam naverbovala kamarádka. Pamatuji si, že nám kosmetička dala nějaké čelenky na odhrnutí vlasů z obličeje, pak nás napařila, odstranila taky pupínky a dala pleťovou masku. Taky si pamatuji, že jsem jeden pupenec měla zanícený a ten mi po proceduře hrozně zrudnul, má ofina byla napařováním postavená nad čelem a jediné štěstí bylo, že venku hrozně pršelo a já se mohla cestou domů ukrýt pod deštník. ???  :D Od té doby, jsem si to nikdy nezopakovala. :-P  :-D

3 verca verca | Web | 1. června 2011 v 0:17 | Reagovat

Já byla na kosmetice za svůj život asi pětkrát a to pokaždé proto, protože mi dcery darovaly poukázku k narozeninám, tak jsem MUSELA jít, jinak bych nešla . A musím se přiznat že jsem pokaždé přišla domů celá červená, po cestě jsem šla se skloněnou hlavou, protože jsem se styděla.Doma mi ale stejně nikdy nikdo neřekl, že bych vypadala líp. :-)  :-)  :-)

4 otavinka otavinka | Web | 1. června 2011 v 0:40 | Reagovat

Milá Ježurko!
Moc pěkný článek. Taky jsem na kosmetice nováčkem. Jednou jsem si tam byla nechat udělat "krásnou babičku", ale nyní už občas chodím na obočí. Většinou, když jdu od holiče a před nějakou společenskou událostí. Moje tchyně se vždy "malovala" až příliš a tak to můj muž nemá rád. :-(  :-)  :-(

5 Maruš-Fukčarinka Maruš-Fukčarinka | Web | 1. června 2011 v 7:33 | Reagovat

Souhlasím vše se má vyzkoušet.Já sama na kosmetiku chodím pravidelně-již od svých 17let a to na čištění pleťi.Zavedla mě tam sestra v době kdy bylo potřeba se mé pleti více věnovat-akné.Neznám pocit,že bych musela schovat obličej-jdu s hlavou vztyčenou a dobrým pocitem.Manžel je pyšný,že o sebe pečuji.Dokud mohu chodím-peníze budou a my ne!!! :-)

6 Maruš-Fukčarinka Maruš-Fukčarinka | Web | 1. června 2011 v 7:42 | Reagovat

Ano vyzkoušet je dobré vše-já na kosmetiku chodím a to pravidelně od 17let-akné.Kosmetička mě nasměrovala na kožní a tak za dohledu lékaře pečovala o moji pleť.Mohu říci,že jsem se tak netrápila jako mnohý teneger.Manžel je pyšný,že o sebe pečuji :-)

7 Jitka Jitka | Web | 1. června 2011 v 18:32 | Reagovat

Taky jsem si kosmetiku párkrát vyzkoušela. To ještě v době, kdy jsem chodila do práce.Teď už mám kosmetiku jen domácí. :-D

8 jezura jezura | Web | 3. června 2011 v 14:13 | Reagovat

[1]: Milá Kitty, tak vrásky úsměvu, těch si myslím, že bych mohla mít až až :-D
[2]: Tak to jsou opravdu zážitky na to, abys tam už nešla. :D
[3]: No, myslím, že ti, kteří chodí pravidelně, nemají zas ty problémy, které ty "sváteční". Já si myslím, že už to nevylepším! ???
[4]: No vidíš, je nás víc, to jsem ani nečekala. Já si na obličej nic neplácala nikdy, ale odjakživa jen lehce nalíčit oči a rty. To je zvyk. :-)
[6]: Tak v případě akné je to asi nutnost a dobrý zvyk. Máš fajn manžela, že to bere takhle! Má ode mne pochvalu! ;-)
[7]: Domácí se taky bere, proč ne? Hlavní je, že nám není jedno, jak vypadáme! 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama