CHVÁLÍM NAŠE SDRUŽENÍ

28. dubna 2011 v 14:20 | já |  JEN TAK
Včera jsem byla na schůzi. Ano, vím, že už se schůze teď moc nenosí, ale tahle byla důležitá. Byla to schůze Sdružení nájemníků, které jsem také členem. Něco stvořené jako na obranu proti vyděračským manýrům majitele našich bytů.

Opravdu hned na začátku musím chválit. Snažili se, dělali co mohli. Určitě nám ušetřili spoustu peněz a my sami bychom to nezvládli vůbec. V množství je síla. Tak by se to také dalo říct. Jednali za nájemníky cca dva a půl tisíce bytů. Jednali s ministry, poslanci a já smekám. Smekám před nimi za to, jak se snažili a i když vím, že se to některým bude zdát málo, udělali kus užitečné práce a my, jako členové jsme zaplatili jen minimální členský příspěvek. Pracující 100 Kč a důchodci 50 Kč ročně.

V konečné fázi jsme konkrétně my, tedy já s manželem, ušetřili měsíčně jenom letos cca 200 Kč a dále až v roce 2013 už víc jak 700 Kč. Původně majitel požadoval zvýšené nájemné od ledna, později zpětně aspoň to snížené, ale sdružení to vyjednalo od dubna. Také nějaká úspora!

Dokonce pro staré nájemníky nad 79 let vymohli 20 % snížení z ceny nájmu, o které si však každý musí zažádat sám. Věřím, že my všichni, kteří v okolí takové osamělé a starší nájemníky máme, že jim v tom poradíme a pomůžeme.

Tak takového času na schůzi, toho opravdu nelituji. I když se mnozí na zpáteční cestě rozčilovali nad tím, že nájem je pořád hodně drahý a majitel prý NENÍ POVINEN do bytu vracet zpět nějaké investice, přesto by tam mělo být bráno v úvahu aspoň to morální hledisko.

Budeme-li ale rozumní a koukneme se všude jinde kolem, mají tam nájemné podstatně vyšší. U nás se však muselo vzít v úvahu to, že v našem okrese je nejvyšší nezaměstnanost v celé republice a také na velký počet našich barevných spoluobčanů, kteří většinou nájmy neplatí a ještě dokáží byty parádně zdevastovat. Tak tam pak končí ty peníze, které bychom potřebovali my na údržbu, aspoň tu nejnutnější, u bytů našich.

Aspoň tedy touto cestou děkuji "našemu sdružení" za jejich pomoc. Nemůžeme přece jenom nadávat, ale je třeba být objektivní a je-li třeba, tak i umět pochválit.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 signoraa signoraa | Web | 28. dubna 2011 v 14:46 | Reagovat

Takové schůze mají smysl. On ten výraz je takový zprofanovaný, s tím se nedá nic dělat. Určitě je v jednotě síla. Vzpomínám, jak jsme pomáhali řešit nehorázné zvyšování nájmů v domě, kde bydlela maminka. Někteří sice podepsali vyděračskou částku, ale pak se prokázalo, že byli k podpisu donuceni v časové tísni a pod nátlakem a pan domácí utřel nos. Také jsou to Severní Čechy.

2 Kitty Kitty | E-mail | Web | 28. dubna 2011 v 17:02 | Reagovat

Jo, je to tak. Pánům domácím se dobře vládne mlčící většině. Tuhle mlčící většinu jste zmenšili a tím zvýšili své šance aspoň o ty stokoruny měsíčně. Člověk nesmí vidět jen ty penízky, ale i rozhodnost a zvídavost bydlících. Proti pozorným a důrazným jsou šibalové kratší. Aspoň kratší, i když i je v dnešní době chápu. Jsou vykukové, ti byli vždycky. Chtějí hrabat a sklízet, ale orat a sít už se jim nechce. Lidi se bojí o bydlení a tak chápu, že mnozí platí, když jsou sami a dupne se na ně. Je to tak, v jednotě je síla vždycky... :-?  :-)

3 otavinka otavinka | Web | 28. dubna 2011 v 21:22 | Reagovat

Moc zajímavý článek. Ale dál se nebudu rozepisovat, asi bych se rozčílila a slinivka by měla pré. U nás je to horší a horší a důchodce by páni majitelé nejraději zlikvidovali. :-)

4 jezura jezura | Web | 1. května 2011 v 16:38 | Reagovat

[1]: Spočítala jsem si to a něco jsme ušetřili určitě. Už s tím nic nenaděláme.
[2]: Správně, v jednotě byla vždy síla, no a ty buď za tvého "pana domácího" ráda :-)
[3]: Nerozčiluj se, Hani, proč si ničit zdraví pro blbost jiných! 8-O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama