POLOLETNÍ PRÁZDNINY

4. února 2011 v 17:36 | já
Dnes měli školáci a studenti pololetí prázdniny. Tedy, jestli se jednomu dni volna tak dá říkat, tak ano. Je pravda, že dříve byly pololetní prázdniny delší, ale zase jsme nemívali jarní prázdniny. Takže vlastně na tom ten jeden den vydělali, že?

Jak už jsem tady na blogu psala, tři má vnoučata studují na gymnáziu a všichni měli hezké, ne, to je slabé slovo - krásné vysvědčení. Ta nejstarší vnučka už vysvědčení nenosí - je na vysoké škole.

Vždycky se všichni přijdou pochlubit, dostanou nějakou prémii a spokojenost je na obou stranách. Vnuk (od syna) se tady zastavil hned "za čerstva", tedy v pondělí, ale protože tu byli s tátou a neměli čas, tak jen "na skok".

Dcera přijela s vnoučaty dnes, pozvali jsme je všechny na oběd, tedy uvařila jsem to, co vím, že jim všem chutná a doma to nevaří. Všem tedy chutnalo, obě vnoučata měla i písemnou pochvalu za reprezentaci školy, protože se zúčastňují různých vědomostních olympiád a vnučka, která bude příští rok maturovat, ta měla z celé třídy jako jediná samé jedničky.

Říká se, že snadnější je vyhrát, než si to udržet, tak budeme všichni držet palečky, aby jim to všem vyšlo nejen na konci roku, ale i dále, protože byli evidentně spokojeni. Tedy nejen oni, ale i jejich rodiče a v neposlední řadě i my, prarodiče.

Tak, milí žáci a studenti, v pondělí jdete zase "na to", ale uteče to a budete mít zase prázdniny - ty jarní a už delší! Tak přeji hodně štěstí ve škole!


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 hang-on hang-on | Web | 4. února 2011 v 18:03 | Reagovat

:D Páni, samé jedničky, o tom už se mi nějaký pátek ani nezdá :)
Já jsem ráda, když to nějak "ukoulím" bez čtyřek :)
Jedinou útěchou mi může být to, že nás "nečtyřkařů" je ve třídě jen 7 a vyznamenání nemá nikdo z celé školy :D

2 diviznacka diviznacka | E-mail | Web | 4. února 2011 v 21:58 | Reagovat

Jak tak koukám, není to jen o jedničkách. Občas prosvitne zmínka o jiných úspěších aktivních vnoučat. A taky hrdost na šikovný dorost. To se jinak bilancuje. Blahopřeju k takovému dorostu vám všem. Vnímáte to a oni se rádi vracejí se pochlubit. Nežijete nadarmo... :-?

3 Otavínka Otavínka | Web | 5. února 2011 v 17:17 | Reagovat

Milá Ježurko, taky jsme si včera užili všichni pololetní prázdniny, vnučka měla ještě o den více, protože jejich pan ředitel jim dal tzv. ředitelské volno. Ohromně si to pochvalovala a když jsem se jí ptala, co dělala, tak že spala. Ona je taky takový aktivní člověk zpívá, dělá keramiku a každý ten zájem vyžaduje čas. Vnouček měla zase naplánovaný nákup nějakých sportovních doplňků a tak ani nezůstal na oběd. Vnučka taky dostala pochvaly za reprezentaci školy, tak jsem se tím pádem dozvěděla, že vyhrála jskousi recitační soutěž, ale kdybychom si nezačaly spolu povídat o Jiřím Žáčkovi, tak by nám to zůstalo utajeno. Byl to moc hezký den. Další setkání bude zase až při synových narozeninách. Ještě, že to máme rovnoměrně každý měsíc něco. Přeji hezký víkend. :-)  :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama