TOMU UŽ VŮBEC NEROZUMÍM!

6. ledna 2011 v 17:46 | já
Bohužel, je to tak. Ale ráda bych! Nevím, jakou cestou se dali ekonomové majitelů bytů, kterým končí deregulace! Co vím ale jistě je to, že jim na nějaké té "koruně vyhozené oknem" vůbec nezáleží, ale nájemníka pořádně vycucnout, to ano, to by jim šlo!

Tak tedy počítejte se mnou : loni začátkem září jsme obdrželi všichni do schránek - 1 vyhotovení na 1 byt - což je podle mne normální a tudíž OK - pozvánku, abychom navštívili majitele za účelem uzavření dodatku k nájemní smlouvě. Ti, kteří na tuto schůzku přišli říkali, že nájemce stanovil postupné navyšování během 3 let, na základě kterého dojde k navýšení o 157 % během těchto let a pak eventuálně o inflaci.

Nám, kteří jsme se písemně omluvili přišlo další písemné pozvání na schůzku začátkem října už ovšem doporučeně a každému manželi zvlášť. Také navýšení nájmu už bylo navrhováno podstatně jiné, tedy ne postupné, ale okamžité hned o těch 157 %! Za tyto 2 doporučené dopisy pro manžele vždy firma zaplatila 42 Kč za jeden!

Na schůzku jsme tedy šli oba, naše písemné vyjádření včetně připomínek a nedostatků jsem vzala sebou, ale zbytečně. Nikdo to totiž nečetl, bude prý to jen přiloženo ke spisu v případě soudu! Jen opravdu málokdo souhlasil s tímto navýšením! Řekla bych, že velká většina nepodepsala!

No a v období mezi vánočními svátky a novým rokem jsme dostali další písemné vyrozumění o nových podmínkách a výsledkem bylo navýšení nájmu během následujících 3 let o 140 %! V závěru to u nás dělalo nižší nájem za ty 3 roky o 314 Kč oproti tomu přecházejícímu. Tento dopis byl poslán "obyčejně", tedy pouze za 14 Kč a díkybohu jen v jedné obálce, ale dvojmo, tedy zase pro oba manžele.

A dnes jsem málem upadla! Paní pošťačka mi přinesla zase doporučený dopis, aspoň tedy pouze jeden, ale uvnitř ve dvojím vyhotovení, ovšem úplně s totožným obsahem jako před tím měl ten obyčejný!

Ať počítám jak počítám, tak firma zaplatila za náš jeden byt na poštovném 140 Kč! Těch bytů má přitom jen v našem městě cca 2500! Taky se Vám zdají tyto peníze jako zbytečné plýtvání ? V době, kdy sami nájemci tvrdí, že nemají na opravy? Také vám vyšla tak vysoká částka jako mně?

Také si to mohu vysvětlit tak, že to mám za to, že jsem si dovolila po nich něco chtít! Mám na mysli odstranění té plísně v naší spíži, o které jsem psala, což mi bylo slíbeno, ale ani po 2 měsících se nikdo neobtěžoval mi zavolat a říct aspoň : "vlezte nám na záda"! Ale jestli to poslali opravdu zase všem po druhé?

Také jsem zjistila, že nájemné není určováno jako cena u prodeje bytů, tedy dle aktuálního stavu domu, bytu a tak. Ne. Hezky socialisticky. Všem stejné nájemné! Je jedno, že náš dům je prolezlý plísní a když je vítr, tak tady větráme i při zavřených oknech, když prší, chytáme vodu pod okny! Jen rychle zvýšit řádně nájem a pak někdy možná ..... Náš dům už bude 50 let starý a žádné investice do něj nikdo nedal! Opravy si musíme hradit ze svého, tak jako i nákup vodovodních baterií a kuchyňských linek, jádro máme jako panelákové, i když jsme cihlový dům, ale nájem - ten si zaplaťte pořádný, že? A žádost o opravu, na kterou už v našich letech nestačíme, tu prý napřed schválí (?!) a pak se na to stejně vykašlou (ta naše plíseň)!

Opravdu nevím, zda náš nový majitel bytů - 2. největší majitel bytů v naší republice to má tak dobře spočítané, jako správce bytů si najali naši starou známou firmu, ani jedna firma s námi "sockami", tedy normálními lidmi nekomunikuje, no bodejť, vždyť se nebaví ani se zástupci, které jsme si zvolili!

Jedno ale vím jistě! Tohle nás na ekonomické škole neučili a kdybychom takto hospodařili všichni, tak už jsou ulice dávno přeplněné bezdomovci! Ale bytů volných, těch je nyní opravdu dost, vybere si jistě každý!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 diviznacka diviznacka | E-mail | Web | 6. ledna 2011 v 17:48 | Reagovat

Zdravím.

2 diviznacka diviznacka | E-mail | Web | 6. ledna 2011 v 17:53 | Reagovat

Neradostný začátek roku.

3 Otavínka Otavínka | Web | 7. ledna 2011 v 17:57 | Reagovat

Milá Ježurko,
srdečně zdravím. Že začneš takto smutně jsem netušila, ale je to všude. U nás je to možná v barvě fialové, ale obsahově totéž. Proč to posílají doporučeně ? Zřejmě počítají, že někdo to dá k soudu, ale oni budou takříkajíc sobliga, protože to všem zdárně oznámili a mají na to doklad, že doporučeně to došlo. Až do dneska jsem se domnívala, že tato praxe je pouze v Olomouci, ale z Tvého článku je jasné, že je to zřejmě napříč republikou. Nevím, čím bych Tě do nového roku potěšila. Toto je stálý stres, který nás všechny ničí. Jenže dovolání u soudu stejně normální smrtelník nemá i kdyby nakrásně byl v právu. Bohužel. Takže, co dodat ? Naučit se s tím žít a vyhledat si nějakou písničku, hezký obrázek, přečíst povzbudivý článek a dostat se nad problém. Jinak je to na zabití. A úsměv prosím !

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama