PIJEME OPRAVDU „JEN“ NA ZDRAVÍ?

18. ledna 2011 v 16:36 | já
Nenapadlo vás také někdy, že v každém seriálu ať v našem nebo zahraničním, ale také téměř v každém filmu se dost často, tedy já bych řekla až moc, konzumuje alkohol?

Pořád se píše, na jakém předním místě v pití alkoholu jako republika jsme, ale přesto se pořád dává mladým za příklad, jaká je to příležitost a dobrota!

Ohlédneme-li se ale na opačnou stranu tak vidíme, co už ten alkohol zapříčinil neštěstí, zničil manželství a dětem dětství, ale přesto se pořád všude nejen pije, ale řeknu-li to "natvrdo" i chlastá, tak si potom někteří mohou myslet, že to je normální.

Nechci dělat žádnému pořadu reklamu, ani kladnou, ani zápornou, proto jen připomenu dlouhodobý seriál v podvečer, kde pijí všichni a hlavně hodně i mladí. Pijí až do úplného "zhroucení", což se mi nelíbí, i když vím, že i to je život. A ptám se pak jen, kde na to ti mladí lidé berou peníze? Kde berou peníze ti nezaměstnaní, kteří mají stále dost na alkohol a cigarety.

Také jsem mívala ráda občas vínečko, nebo něco zdravotního na trávení, ale opravdu jen někdy, také jsem to někdy trochu přehnala, to si myslím, že je normální, ale co je moc je příliš.

Také bych zakázala reklamy na alkohol v televizi! Myslím, že i bez nich se pije dost. Ne, nejsem pro prohibici, i když někdy, když vidím, jak opilý řidič usmrtí člověka nebo dokonce dítě, tam o tom občas přemýšlím!

Měli bychom mít všichni na paměti, že i alkohol, který v malých dávkách třeba pomáhá, ale ve velkých ničí, je droga!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 18. ledna 2011 v 17:09 | Reagovat

Když člověk na ty zabijácký nechutný seriály nekouká, tak mu nevadí, co v nich dělají. A je pravda, že seriály, a hlavně české, jdou od pěti ke třem.

2 Jane Jane | Web | 18. ledna 2011 v 17:13 | Reagovat

"České pivo je zdravé. Češi si totiž připíjejí 'na zdraví'." Víte že to jinde ne? :D

3 Otavínka Otavínka | Web | 18. ledna 2011 v 22:13 | Reagovat

Ano, máš pravdu, že někdy se to v těch filmech přehání. Taky jsem v mládí si dala občas něco, ale protože předci byli sládci, tak se poněkud více u nás popíjelo po vepřové, po svíčkové atd. po klasické české kuchyni pivo. Becherovku jsem na doporučení lékaře zařala pít až v roce 1977 a vždycky, když se něco někde pilo, usrkávala jsem svůj třináctý pramen. T.č již ani nekouřím ani nepiji, nechci, aby jedno pokoušelo druhé a taky léky většinou mají striktní doporučení, že alkohol ne. Nedávno mi jeden pan doktor důrazně připomenul, že taková malá Becherovka či pivo na trávení bych měla zařadit do občasné konzumace, že by to bylo zdravé. Tak je to asi o tom, že nic se nesmí přehánět a všeho s mírou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama