KDO MÁ MÁLO ČASU? ANO, DŮCHODCI

27. ledna 2011 v 17:17 | já
Když jsem odcházela do důchodu, tak jsem svoji funkci předala mé mladší kolegyni. Když šla ona do důchodu, tak jsme si řekly, že teď, když máme obě dostatek času, tak se můžeme scházet každý měsíc a budeme se střídat, jednou u mne, jednou u ní. Bohužel, zůstalo jen u toho slibu.

Zkraje to jakž takž šlo, pak jsme se dohodly, že se zastaví raději ona u nás, protože její dcera bydlí hned vedle v domě a spojí dobré s užitečným. Půjde-li k dceři nebo od ní, občas tuto návštěvu spojí se mnou.

Také to chvíli docela šlo, často hlídala malou vnučku, tak okolo chodila často. V létě bývají na zahrádce, kterou mají pár km od domova, tak tam často bývají celý týden, mají tam kde přespat a asi je jim tam dobře. Kolegyně má také maminku, která před rokem uklouzla a upadla tak špatně, že má problémy dodnes a tak jezdí pomáhat i té mamince.

Tak to dopadlo tak, že opravdu má času málo, druhou dceru má sto km daleko, tak tam také občas s manželem zajedou a na kolegyni a kamarádku už nezbývá čas. Nedivím se a chápu, i když se mi po ní někdy stýská. Naposledy jsme se viděly minulý rok v květnu.

Tak si občas někdy pošleme SMS, ale věřím, že už to nebude dlouho trvat a pak si to vynahradíme a pořádně si "pokecáme" u kafíčka.

A pak se řekne důchodci - co pořád dělají, že? A vidíte, pro pomoc rodině opravdu toho času mnoho není.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 diviznacka diviznacka | E-mail | Web | 27. ledna 2011 v 19:27 | Reagovat

Asi všechny víme, jak to je s časem. Tak proč nevyjít s iniciativou sama? Možná by to přivítala, navíc když máte spojení SMS? Nebo ji nechej hledat Poštou pro Tebe. Tam by asi přišla, když by byla v televizi, ne? Aspoň jí pohroz, třeba se lekne a budeš ji tam mít natotata-sofort! Asi...

2 Otavínka Otavínka | Web | 27. ledna 2011 v 23:33 | Reagovat

Dobrý večer Ježurko! Když jsem byla v práci, tak jsem se doslova smála důchodcům a někdejším kolegyním, když si stěžovaly, že nemají čas. Nemohla jsem to pochopit. Když jsem odešla do důchodu já, najednou jsem zjistila, že nic nestíhám a pořád jsem na štíru s časem. Ani nudit se nemohu.

3 Macík Macík | Web | 28. ledna 2011 v 23:00 | Reagovat

Sice ještě nepatřím mezy důchodoví věk, ale než budu mít nárok, tak už na důchody nebude.Nejhorší je že si nemám kde odpracovat.Nikdo mě nechce.Stal se země brigádník pod agenturou, kde dřu na norny, které jsou přehnané a nedají se udělat.Když mluvím s důchodci, tak jen říkajjsme rádi, že nemusíme stát na pracáku a žebrat někde o práci.Máme důchod a jsme rádi že ho máme.Musí to být hrozný.Doufám, že se určitě spolu setkáte a posedíte u kávyčky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama