DOVOLENÁ A „DOVOLENÁ“

5. ledna 2011 v 17:12 | já
Pravidelně ráno každý všední den chodíme s manželem nakupovat. Každý nese něco, manžel to těžší v batůžku, no a já to lehčí pak v tašce. Potřebovali jsme dnes mimo chleba koupit i brambory a když jsem viděla to naše prázdnotou zející tržiště, kde jinak nakupujeme, tak jsem si tak říkala, že proto tedy někteří "trhovci" ví, kolik co stojí ještě než se stačí zastavit ručička na váze a proto jim také tato váha pořád vyhovuje. Správně. Mají dlouhou zimní dovolenou a nějak si musí "našetřit" na tuto dobu! Nevím, co v zimě dělají, nebo čím se živí, ale je pravda, že si asi pořádně odpočnou!

Dalším případem jsou "naši" bezdomovci. Máme jich tady u nás několik, denně je potkáváme, jak korzují okolo "fajle", kdyby si svlékli to oblečení, tak stojí samo v koutě, ale je pravda, že jen málokterý z nich žebrá. Máme tady jednoho nejznámějšího, zná ho určitě celé naše město, jmenuje se Paĺo a každému, koho potká říká "ahoj"! Tak takovouhle dovolenou, tu jim tedy nezávidím, ale na druhou stranu si říkám, jaký je smysl jejich života a přece jsou na světě rádi! Jen se tak trochu divím, copak opravdu není jiné řešení? Teď v zimě to pro ně musí být hodně kruté a myslím, že ne každý je "svého štěstí strůjcem".

Všem přeji hezký den!
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Katíí Katíí | Web | 5. ledna 2011 v 18:06 | Reagovat

hezký blog..:-)

2 Otavínka Otavínka | Web | 7. ledna 2011 v 18:21 | Reagovat

Milá Ježu,
tak to my nemáme moc dobré zážitky s bezdomovci. Většinou se vyvalují na lavičce a popíjejí krabicové vínko, jsou sprostí a nebezpeční. I můj drahoušek se k večeru bojí kolem nich chodit, protože ač je skoro dvoumetrovej chlap, tak z nich má strach. Už ho několikrát zastavili a chtěli prachy, cigarety, chňapali po jeho tašce a měli nepříjemné poznámky. Někdy si vyžebrají dost a jdou hrát automaty. Těch je u nás asi pět v okruhu padesáti metrů. Nevím, jak to, že všichni prospěrují, ale zatím nikdo z nich ještě nezbankrotoval.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama