BABINEC

7. ledna 2011 v 18:01 | já
Zrovna mi manžel udělal kávu, když někdo zazvonil. Byla to sousedka, že máme za čtvrt hodinky se na chvíli sejít (my, z našeho vchodu) u jedné z nás, která je vdova (to aby nás chlapi nerušili nebo nám do toho nekecali :-)).

Přiznám se, že jsem si ji ani pořádně nevychutnala, tedy tu kávu myslím, abych ten "babinec" stihla a se sousedkami jsme šly. Abych to ale uvedla na správnou míru. Nesešly jsme se proto, abychom si pokecaly "jen tak", ale musely jsme probrat důležitou strategii, ale doslova. Jednaly jsme o novém nájmu - nebo-li zase o deregulaci. Ženský chtěly, abychom se domluvily a odpověděly na návrh všechny stejně, tedy my i za ty naše manžele, to je jasné! Oni řeší ty důležité věci a my ty maličkosti, jak o tom krásně hovořil pan Werich.

No, nebylo nás tam zase tolik, některé už to vzdaly, tak nás tam bylo jenom osm, dohodly jsme se během chvilky, ale co následovalo potom, to byla paráda! Chlapi tam nebyli, tak se ženský pustili do nich! Tedy ne, že by je pomlouvaly, jen vyprávěly příhody, jak ti chlapi nic nevydrží, jak je vytočí každá maličkost a kdo to odnese? Jasný, že my! Jak jednoho souseda vytočilo to, že jeho manželka vařila v kuchyni vajíčko a odešla do obýváku, když za ní přišla návštěva! V kuchyni plno páry a manžel na nervy - tak prý se ho zeptala, jestli má chodit vařit k sousedům, či co?

Manžel jiné sousedky zase na dotaz, zda mu má uvařit čaj se dovolila ještě zeptat jaký a byl také oheň na střeše, že nechce raději žádný!

K tomu se ještě přidala další a přidala zkušenost se svým pětatřicetiletým "chlapečkem", jak ji také umí sekýrovat! Tak jsme si řekly, proč by měla mít některá doma něco jiného než ty ostatní, že?! Jen jedna sousedka byla zticha, všechny víme, že její manžel chodí denně i v zimě na zahradu, protože tam má psa, tak ho nakrmit i potěšit a bývá minimálně půlden pryč, tak proto je u nich asi taky klídek, ale ona zase přidala to, že zase doma nic neudělá!

No řeknu vám, že jsme se nasmály, ještě že nás žádný chlap neslyšel! No ale znáte to pravdivé pořekadlo? S prevítem zle, ale bez něj ještě hůř! Proto ty naše chlapy bereme takové, jací jsou!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Otavínka Otavínka | Web | 7. ledna 2011 v 18:14 | Reagovat

Milá Ježu, není nad to mít kolem sebe dobré sousedky. Já už jsem tady skoro stařešina, protože ty mladé se už buď rozvedly nebo odstěhovaly či také umřely a s těmi úplně novými se nějak neumím zžít. Ono to optavdu chce se někde sejít, jízda pokaženým výtahem to nespraví. Ale řtaky bych uvítala nějakou přítelku poblíž, hned jsou ty starosti poloviční.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama