PŘEKVAPENÍ? - ANI NIC MOC

25. prosince 2010 v 17:11 | já
aneb jak jsme s vnučkou Laděnkou "kuly pikle". Tak, tak, je to pravda. Manžel má už dlouho klobouk - už poslední, který je už dle mne na odpis. Jemu to ale pořád stačilo, prý už to nestojí zato si kupovat nový. Když už jsem se vzbouřila, že s takovou "ostudou" nikam chodit nebudu, svolil, ale další dilema. Ne sice to Nerudovské, ale obrácené - kde ho koupit?

V našem městě už dlouho žádný specializovaný obchod s takovým ani podobným zbožím není, v okresním městě jsme taky žádný nenašli, tak při poslední návštěvě jsem se zeptala rodiny a ejhle! Laděnka, která studuje UPOL v Olomouci říkala, že přímo proti jejich škole je takový obchod a nabídla se, že dědovi ten klobouk koupí. Tak jsme tajně změřili podle toho starého velikost, ukázala jsem jí, jak by asi měl vypadat a ona slíbila, že se podívá. To bylo o víkendu a pak se mi rozleželo, že si taky nemusí pamatovat takové podružnosti jako je dědovo klobouk, tak jsem ho vyfotila a poslala jí MMS.

Za chvíli jsem dostala zprávu, že ještě v pondělí se podívá do toho obchodu a napíše, jak to vypadá, jednak cenově a tak. Ještě ten den jsem obdržela sdělení, že tam mají podobný, ale o číslo větší. Tak jsme to s mým souhlasem riskly, s myšlenkou, že to nějak dopadne a v krajním případě byla vnučka domluvená, že ho může vyměnit.

To ještě vnučku napadlo, že klobouk nechá doma u nich, že ho zabalí, aby byl děda opravdu překvapený! Já jsem se celou dobu těšila, co na to řekne, jak bude koukat, když nic netušil! Tak jsem se včera dočkala! Večer, když jsme byli u syna a rozdávaly se dárky, podala mi Laděnka ONEN dárek a já radostně říkám : "Tak to je, dědo, dárek ode mne. Domluvily jsme se s Laděnkou, tak si to vyzkoušej!"

Vybalím klobouk, děda ho nasadí na hlavu a řekne : "Jó, dobrý, je mi akorát!" :-(
Konec. Tečka. Puntík. Žádné divení, zvláštní uznání, nic! Myslela jsem, že bude překvapený a bude se divit, jak jsme to hezky vymyslely, ale překvapené jsme byly my dvě. Tedy hlavně já.

Já vím, že to nemyslel zle, ale vůbec mu nedošlo, jak nám zkazil radost, inu mužský! Pardon pánové, ale je to tak!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 PJ PJ | Web | 25. prosince 2010 v 17:27 | Reagovat

:D S tou poslední větou souhlasím :D

2 otavinka otavinka | Web | 27. prosince 2010 v 11:38 | Reagovat

Milá Jezurko, prosím Tě jak dlouho si vdaná ? Mužští to berou jinak. Oblečení a doplňky vůbec nevnímají. Jo tak kdybys mu dala dýmku(ač nekouří)nebo knihu nebo nějakou kulišárnu, možná by reagoval jinak. Moc hezký článek a ani jsem nevěděla, že mám Tvou vnučku tak blízko. Pěkné mezisvátkové dny přeji.

3 diviznacka diviznacka | E-mail | Web | 27. prosince 2010 v 18:36 | Reagovat

Situaci znám. U nás promaštěná vytahaná vyrudlá rádiovka. Čtyřicetiletý "trofejní" předmět, na který se nesmělo sáhnout. Už mám sehnaných vícero, jednu nosí, ta stará prošla kamny, jinak bych neuspěla. O ostatních dvou "ví". Zmijovku nově zprovoznil, není nad ni. Aspoň tak. Jak to znám!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama