BUMERANG

29. prosince 2010 v 17:38 | já
Tak už se všichni "těšíme" na rok 2011, kdy pro nás, obyčejné "socky", tím myslím ty, kteří nemají vlastní bydlení, začíná deregulace nájemného.

Bohužel máme "pana domácího", který je 2. největším majitelem bytů v naší republice a tak je to logicky chudáček, který nic nevydělává, tak se nás snaží sedřít z kůže. Původní výši nájemného na příští rok nám nalajnoval opravdu MOC hezky, když nájemníci začali hromadně vracet byty a dávat výpovědi, tak mírně, ale opravdu MÍRNĚ ubral, přesto si myslím, že to bude pro mnoho lidí bydlení likvidační. Hlavně tedy pro důchodce, eventuálně pro mladé rodiny s dětmi.

Na jedné straně při zvyšování nájmu slibují, jak to bude vše lepší, ale PROČ se nestará aspoň o to základní - slušné bydlení?

Většina z nás v našem domě máme v bytě plíseň. Mnozí z nás se to snažili likvidovat tak, jak umí, ale bohužel, plíseň je fakt vytrvalá. Odborník říkal, že by to chtělo zateplení, ale to i při deregulaci máme slíbeno do 6 let, takže paráda! Už mně došla trpělivost, když mám plnou spíž plísně a bojím se tam něco nechávat, napsala jsem svoji žádost písemně a osobně ji odnesla 16. 11. t.r. na domovní správu. Prý zavolají.

Po 14 dnech, kdy se nic nedělo, jsem se tam osobně vydala znovu. Ano, řekla mi příslušná pracovnice, žádost mi byla schválena(?), dodavatelská firma o tom ví a brzy (?) se mi ozvou. Když ne, mám zavolat, dostala jsem telefonní číslo. Tak jsem po týdnu volala. Pracovnice měla dovolenou, prý mám zavolat za 2 dny, abych jí to připomněla. To už mi začínalo vadit a řekla jsem, že už volat nebudu a poslala jsem SMS. Stejnou formou jsem dostala odpověď, že žádost byla urgována, atd.

Tak jsme si s touto pracovnicí dopisovaly SMS, ale bohužel, pořád se nic nedělo. Na moji žádost mi poslala vzkaz, že moji žádost urguje téměř denně a jméno jejího nadřízeného. Tak jsem volala - a nic. Napsala jsem mu tedy zatím také aspoň zprávu a další den jsem dostala odpověď (to bylo včera), že má dovolenou, ať se obrátím na tu slečnu, se kterou si dopisuji už od toho 16.11.!

No není to skvělé?! Za hříšné peníze a se stále nic neděje! Prodat byty nechtějí a starat se neumějí nebo nemíní! A nikdo s tím nic nemůže udělat! To je taky DEMOKRACIE?!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Otavínka Otavínka | Web | 29. prosince 2010 v 18:02 | Reagovat

Milá Ježurko, jsme na tom podobně, V roce 1990 nám byt neprodali, protože to převodem za korun bylo předáno jednomu podnikavému muži. Od letoška by naděje na koupi byla, ale za milion a více. Třicet let do toho nikdo nedal ani korun, barák je vybydlený, všechno je opotřebované. V domě bydlí téměř většina důchodců, kteří na to nemají. Taky máme strach, abychom neskončili pod mostem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama