POPLATEK? ANO, VŽDY

10. listopadu 2010 v 12:45 | já
Všichni, nebo tedy většina z nás nadává na placení poplatků ve zdravotnictví. Na nesmyslné poplatky za recept, ale i za ty ostatní, poplatky u lékaře nevyjímaje. Buďme ještě rádi, tedy mluvím především za sebe, že u lékaře platíme jen v tom případě, když tam přijdeme s nějakou nemocí. Není to, jak jsem zjistila, všude stejné.

Když jsem minulý týden psala, že se pojedu podívat k mé dost staré mamince, že tam bude i sestra zdaleka, vyšlo to dobře. Ale při povídání u kávy došla řeč i na zdravotní stav maminky, v jejím věku je to pro nás, její děti a vnoučata pochopitelné téma. Sestra byla jako doprovod s maminkou u odborného lékaře, kam jí poslal její praktický lékař. Vzkázal jí také, že by s ní rád mluvil o mamince a chtěl, což je pochopitelné, také vidět zprávu z vyšetření. Sestra se tedy další den vypravila k již zmíněnému lékaři. Odevzdala mu zprávu, popovídali si o maminčiných nemocech a nechala jí napsat recepty na léky. Když odcházela, sestřička po ní chtěla poplatek 30 Kč.

"A proč?" ptala se sestra. "No, vždyť to je jako kdyby tady byla vaše maminka, byla jste tu za ni." Konec diskuse.

Už jsem se mockrát divila, když mi maminka říkala, že poplatek u lékaře platí VŽDY, i když si jde jen pro recepty na léky. Ale tady je vidět, že omyl je vyloučen! Okrádají tam lidi víc, než musí a ani se při tom nezačervenají. Tomu říkám drzost! Mamince je 90 let a bojí se zeptat, protože ví, že ona už by bez lékaře nepřežila a co kdyby se na ni zlobil, že?

Jsem ráda, že tady máme aspoň ty lékaře solidní. Když jdu jen pro recept, ZÁSADNĚ poplatek platit nemusím, dokonce se mi asi před měsícem stalo, že mě zavolala odborná lékařka dopisem, abych k ní přišla, protože jsem jí tam nechala poplatek a protože by to bylo špatně, tak mě pozvala, aby mi ho vrátila!

No a už jsme zase u toho věčného rčení, že VŠECHNO JE V LIDECH!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Barbara von Gattermayer Barbara von Gattermayer | Web | 10. listopadu 2010 v 12:52 | Reagovat

jojo, po mě kolikrát taky nikdo nic nechce ale taky jim jak debil musim vysvětlovat že mi 18 nebylo...

2 Barbara von Gattermayer Barbara von Gattermayer | Web | 10. listopadu 2010 v 12:53 | Reagovat

(pardon za to sprosté slovo, občas to tak opravdu vypadá)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama