DEREGULACE ANEB PSYCHICKÝ NÁTLAK

1. listopadu 2010 v 16:20 | já
Nedá mi to, abych se znovu nevrátila nyní k tak opakovanému tématu deregulace. Náš nový "pan domácí", jak já mu říkám, si zve všechny nájemníky svých cca 2500 bytů v Litvínově osobně na pohovory. Tedy nejen toho, na koho zní dekret, ale i jeho partnera. A navíc ještě doporučeným dopisem každému zvlášť a proč? Prý je to pro potřeby soudu! Je tedy vidět, že už dopředu počítá s tím, že se s námi bude soudit. A také samozřejmě počítá s tím, že VYHRAJE! Zvýšení nájmu, které avizuje, prý si bez problémů uhájí a prosadí!

Byli jsme tam s manželem minulý týden. Jedná se opravdu o dost velký psychický nátlak a jsem zvědavá, jak to všechno dopadne. Určitě dobře, teď jde jen o to, pro koho. Myslím, že pro nás, nájemníky, asi ne.

Ve zkratce to znělo asi tak : podepíšeme-li teď dodatek ke smlouvě, tak náš pan domácí je na nás tak hodný, že nám to nájemné bude navyšovat postupně po dobu tří let. Automaticky budeme mít nová okna a majitel začne IHNED do bytů investovat. Do šesti let mají být všechny domy zateplené a i v bytě by se prý něco dalo vylepšit. V opačném případě jdeme k soudu, majitel si výši nového nájemného vysoudí a my zaplatíme ještě penále za opožděný doplatek nájmu, soudní výlohy a navýšení nebude postupné, ale rovnou vyšší o 154 - 185 %! No, řekněte, není to "slušná" nabídka?

Jen se divím, že zatím NIKDO, s kým jsem o tom mluvila a byl u tohoto pohovoru, tak tuto výhodnou nabídku nepodepsal. A také mi přijde divné, že do této doby neměl pronajímatel (ani jeden z těch několika) žádné peníze na opravy domů a bytů! A ejhle! Stačí něco podepsat, peníze ještě nejsou, ale vidina stačí a už se začne s realizací projektu - zatím nová okna.
Pro mne dost nepochopitelné - a co na to říkáte Vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama