DEREGULACE – pro někoho konec chuti do života

13. října 2010 v 17:30 | já
Včera za mnou přišla jedna sousedka, která je ještě o pár let starší než já a před rokem a půl jí zemřel manžel. Přišla v podstatě jen s jednou otázkou : Co dál? Jak přežít?

Říkala, že by se nejraději už ráno neprobudila, aby měla klid. A hádejte, co je ten velký problém nejen pro ni, ale pro většinu z nás? Ano, je to deregulace nájemného. Pořád nám píše náš "pan domácí", jak já jim říkám, abychom se dostavili k podpisu dodatku ke smlouvě. A nejen to, už začali dělat i "ty, ty, ty", pokud nepodepíšeme, tak soudně v pohodě uhájí to "své" navýšení, které je u našich bytů 2600 - 2900 Kč jen na "holém" nájemném. Rok co rok se zvyšuje cena za teplo, vodné a stočné, teď ještě elektřina a plyn! Tohle chtějí mít srovnané s EU, ale platy ani důchody tomu neodpovídají, ale naši "miliardáři" už neví roupama co by.

Pokud má člověk aspoň průměrný důchod, vlastně pokud jsou dva a mají oba tento průměrný důchod, tak z ruky do huby, jak já říkám, a to ještě musí umět hospodařit, tak s odřenýma ušima zatím. Ale co dál? Každoročně zvyšovat nájem minimálně o inflaci, prý, ale co my, staří a starší, kam se máme vrtnout? Penziony nejsou, u nás se čeká cca 10 let (jo, to už tady nebudem, kdepak), na koupi ani malého bytu nemáme, prý je také možnost nastěhovat se k dětem? No nechci ani pojmenovat toho, kdo tohle vymyslel. Nehledě na to, že by to určitě v 99 % nedělalo dobrotu míchat mladé se starými napořád, tak kam bychom se vrtli? Sami mají málo místa!

Já osobně bydlím v tomto bytě od úplného začátku, tedy od postavení domu, letos už to bylo 48 let. Mohu tedy dosvědčit, co se za ty roky do našeho bytu (nebo i domu) dalo, vlastně spíš nedalo. Nevím, co všechno platíme v tom "nájmu", také by mne zajímalo, jestli by to někdo dokázal spočítat, kolik je zůstatková hodnota tohoto bytu, tedy kolik jsme si už zaplatili a kolik je na údržbu a kolik do kapsy pro majitele. Také nesmím zapomenout na placení "úřednického šimla", i když vím, že to bez nich nejde. Jen si tak říkám, kdybychom jen náš dům byla samostatně hospodařící jednotka, tak bychom měli už snad i zlaté prkénko na WC!

Ono to totiž s námi není vůbec jednoduché. Dle výpisu v katastru nemovitostí je prý uveden jeden majitel, další odkoupil ty naše byty letos od toho předchozího, ale toho předchozího nechal jako správce. To jsou tři subjekty a všichni chtějí "hrabat", pardon, vydělávat.

No, nevidím to jinak, než nás staré a nemajetné nějakým rychlým způsobem zlikvidovat! Třeba jako to uměl jeden MOCNÝ, kterého se neodvážím ani jmenovat, jak byl krutý k lidem!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama