MOJE VZPOMÍNKY 41.

26. srpna 2010 v 17:29 | já |  MOJE VZPOMÍNKY
Kauza KRÁL.
Ještě se musím jednou vrátit ke konci roku 2006. Bylo to přesně 10.10. Občas jsme si zašli na předváděcí akce, myslím, že už toho o nich bylo dost řečeno, ale tenkrát to ještě nebylo tak akutní. Od firmy, která předváděla, jsme si už jednou zakoupili pánev, kvalitní, máme ji stále a jsme s ní spokojeni, tak jsme šli. Ano, ukecali nás a koupili jsme si od nich za 15 tisíc Kč jako hlavní věc indukční vařič který tenkrát začínal a k tomu byl ještě robot a vysavač. Vše nám předvedli, vypadalo to dobře. Říkali, že na tom indukčním vařiči nelze vařit v hliníkovém nádobí, jinak to jde ve všem, a v nejhorším případě lze koupit litinovou plotýnku, kterou mají všude, dát na vařič a je to. Ihned nás i s věcmi ochotně zavezli domů, pomohli rozbalit, zda je vše OK, zinkasovali peníze a odjeli. Ale vlastně ještě před tím, než odjeli a my jsme chtěli vyzkoušet ten vařič, tak prý bohužel. To naše nerezové nádobí, které máme, obsahuje také hliník, tak to nejde. Jen přes tu litinovou plotýnku. Už to se mi moc nelíbilo, ale co, tak si ji koupíme a bude to. Celé odpoledne jsme hned proběhli celé město, ale bohužel, všude, kde podobné věci prodávali, na nás koukali jako co po nich vlastně chceme. Jediná plotýnka, kterou jsme objevili, byla ta, co se dává na plynový sporák a měla tudíž takové malé nožičky a to bylo špatné.
To mne tedy rozčílilo tak, že jsem přesně v duchu smlouvy napsala, že od smlouvy odstupuji a poslala doporučeně na adresu prodávajícího. BYLA TO FIRMA KRÁL. Pan Petr Král z Mníšku (p. Chrastava). Obdrželi jsme dopis, že jakmile jim zboží zašleme zpět, oni po přijetí tohoto zboží zruší smlouvu a vrátí nám naše peníze, tedy 15 tisíc Kč!
Zabalila jsem tedy (docela to byla fuška, protože původní obaly ihned ochotně vyhodili do popelnice prodejci, když od nás odjížděli), zaplatila 202 Kč za odeslané a pojištěné balíky a oddychla si, že jsem to zvládla.
Jenomže tím to teprve začalo. Ještě minimálně další 200 Kč mě stálo odesílání dopisů s urgováním peněz, protože pořád nic nešlo. Odepsali asi jen 2 x a slibovali..... až za rok, tedy v říjnu 2007 nám napsali, že firma byla k 6.10.2007 zrušena, že jsou si vědomi závazku k nám, poděkovali mi, že jsem měla s nimi takovou trpělivost, ale že nám mohou poslat ty peníze jen ve splátkách po   3 000 Kč! Další den došla 1. splátka, no nadávala jsem, ale říkali jsme si s manželem, že aspoň že to takhle dopadlo. Když pak zase dlouho nešla žádná splátka, znovu jsem se zkoušela připomenout. Po krátké době přišla druhá splátka, ale až 4.2.2008. A to bylo všechno. Zkoušela jsem psát o radu nebo pomoc na různé instituce, podala jsem trestní oznámení PČR, kde mi po 2 měsících odepsali, že nebylo prokázáno protiprávní jednání. Zkoušela jsem to i na ČOI, tam mi doporučili vymáhání peněz soudní cestou, také jsem se obrátila na ČT - pořad Černé ovce, odkud mi napsali, že se k p. Královi také nemohou ani dovolat, že mají na toto téma připravený pořad, ať zkusím ještě jednou je vyzvat k zaplacení, jinak v pořadu prý poradí všem. A také jsem zkusila elektronickou cestou dotaz, na který mi opravdu obratem odpověděli písemně přímo z Úřadu vlády ČR a politovali, že neposkytují právní služby, ale kam se mám obrátit o právní pomoc a ...
Takže to nakonec dopadlo, je jasné jak, že? Přišli jsme o 9 tisíc Kč + poplatky a nikde jsme se nedovolali. Ano, chybami se člověk učí, i když jsou ty chyby někdy dost drahé a drsné! Dodnes je manžel na toto jméno alergický a od té doby jsme se už opravdu žádné předváděcí akce nezúčastnili, i kdyby slibovali zlaté prase.
Inu, "NENÍ KRÁL jako Král".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cheerful Lady Cheerful Lady | E-mail | Web | 27. srpna 2010 v 8:30 | Reagovat

No jo, stane se. Jsou to ale potvory :/.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama