TUNEL A PENÍZE

12. března 2010 v 13:12 | já
Peníze a zase peníze. Je pravda, že se kolem nich točí celý svět. Protože jsem již nějaký ten pátek v důchodu, tak něco pamatuji. Slovo TUNEL jsme jako mladí znali jen jako opravdový tunel, většinou ten, pod kterým jezdil vlak. Později jsme začali jezdit i autobusem na delší cesty, tedy jsme poznali další tunely. Když se po roce 1989 otevřely hranice, to bylo tunelů! Párkrát jsme jeli - my - tedy já, manžel, děti a vnoučátka do Itálie. Pamatuji se, jak chtěl vnouček všechny tunely spočítat, ale bohužel, nezvládl to, usnul dřív, než jsme dojeli do cíle.
No a dnes? Dnes se těch našich "tunelů" nedopočítá níkdo. Automaticky se tímto slovem rozumí hlavně "tunelování" tedy česky řečeno zkrátka VELKÁ ZLODĚJNA. A jak je to možné? Preferuje se velká honba za penězi, ti bohatší pak stejně neví, co s nimi a mají roupy a hlavně, umožňují to všem docela dobře naše zákony! Naši poslanci dělají z poslanecké smlouvy kabaret a tak je potom možné všechno, ale vždy, nebo téměř vždy, na to doplatí ti chudší a poctiví!
Dnes se na Facebooku hlásí ke všem možným skupinám, proto bych byla taky pro jednu. Aby slovo TUNEL mělo zase JENOM SVŮJ PŮVODNÍ VÝZNAM a to hodně brzy!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 diviznacka diviznacka | E-mail | 22. prosince 2010 v 21:47 | Reagovat

Moje řeč a touha!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama