ZVLÁDLI JSME TO!

20. ledna 2010 v 13:08 | já
Ano, musím nás (sebe a manžela) pochválit, že ještě umíme, když musíme! Rozhodla jsem se totiž již před vánočními svátky, že si koupíme novou kuchyni. Měli jsme ještě starou, "krásnou plechovou", které padaly denně i několikrát "šuplíky", když jsem šla pro nějaký příbor a už tam téměř nedržely. No, co naplat, dnes se razí heslo, že vám nikdo nic nedá, nejen zadarmo, ale ani za vlastní peníze! Náš "pan domácí" umí jen zvyšovat nájmy (letos jen nájemné o 395 Kč!), žádné opravy, natož výměny, jen by mě zajímalo, kam nebo do jakých kapes putují ty "naše" peníze, které vyberou na nájmech! Vždyť jen v loňském roce jsem si spočítala, že za nájemné (holé) jsme zaplatili 17 244 Kč + 2 196 Kč za vybavení bytu ve vlastnictví pronajímatele, celkem 19 440 Kč! A letos? To je zase podstatné navýšení, jen za nájem 21 972 Kč! A vybavení bytu? To je mnohdy už dávno zaplacené, ale vybírá se pořád dál. Tak abych se vrátila k té naší kuchyni, tak ta už byla dávno odepsaná, protože jsme ji měli od r. 1984, ale stále platíme měsíční poplatek 10 Kč! Je to zabedbatelná částka, ale korunka ke korunce, znáte to a když si uvědomíme, že Haines má přes 2000 bytů ...
Takže nám nic jiného nezbývalo, než si sami pořídit kuchyni novou na vlastní náklady, jako už většina nájemníků v našem vchodě. Objednala jsem ji už 4.12. loni, ale protože asi dost lidí si dávalo takové dárky k Vánocům, tak na nás přišla řada až nyní. Objednali jsme si nábytek u firmy Jamall včetně dopravy, výřezu dřezu a montáže. Ozvali se, jak bylo dohodnuto a také tak přijeli. Musím říct, že nejen nadávat, ale i chválit bychom měli umět. Tak tedy tyto 2 "montážníky" této firmy musím opravdu pochválit! Kolikrát těch našich 67 schodů museli vyšlapat s tou spoustou krabic a věcí! Pak začali s montáží, dokonce po sobě i luxovali, za krásné 2 hodiny stála kuchyňská linka v plné parádě a oni dva se opravdu za celou dobu nezastavili, nesedli si, nic, jen "makali jako šroubci" tak jim to i do sebe ty jejich práce zapadaly! Ještě po nich jsem měla domluvené s instaletérem, že přijde a zapojí nám nejen vodu, ale objednali jsme si i novou baterii, aby už to stálo zato!
Den před tím jsme muselí zvládnout demontáž a vyklizení staré kuchyně, následně zase úklid té nové, ale dnes, tedy ten poté, vidíte, sedím u PC a v kuchyni je vše, jak má být, už jsem tam dnes i v pohodě vařila a ráno jsme stihli i nakoupit.
Jsem tedy ráda, že je to za námi, i když jsme o 20 tis. Kč lehčí, ale co, do hrobu si je nevezmeme a naděje, že by se firma "okotila", ta nehrozí, ale nevím, nevím, jak to bude dál. Na všechno přece jenom mít nebudeme. Třeba na takovou výměnu oken, která už nebrečí, ale přímo řvou nad tím, v jakém stavu se nacházejí. Ani se jim po těch téměř padesáti letech nedivím.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cheerful Lady Cheerful Lady | Web | 20. ledna 2010 v 17:45 | Reagovat

Užijte si novou kuchyň :). S těmi okny vás chápu, taky už mi u nás zůstalo jedno okno v ruce, ta ostatní jsou v rozpadu a kdyby tam nebyla, asi by to vyšlo nastejno :D. Máme na jedné straně paneláku umělé, na druhé ty staré, ty se budou vyměňovat až za pár let ;D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama