VÁNOČNÍ POHODY A NEHODY

26. prosince 2009 v 18:13 | já
A už máme dnes poslední den vánočních svátků, i když ..... zítra je neděle, ale přece jenom je to nejkrásnější za námi a zase si rok počkáme na další, snad se dočkáme?!
Na Štědrý den jsem si naplánovala celkem dost práce v kuchyni (na mne až až), ale naštěstí mi to docela šlo, když jsem byla v pohybu. Když jsem udělala salát na večer, upekla štrůdl, nasolila krůtu na další den a uvařila brambory na zítřejší knedlíky, tak jsem si řekla, je třeba odpočinek a šla uvařit kávu. Nějak moc se asi vařila voda a já tu konvici z plynu vzala asi moc "zhurta" a šup!, už bylo "pískátko" za kamny. V troubě se peklo, na kamnech vařilo, kamna jsou v rohu, no musela jsem to odložit, nešlo to jen tak vyndat. Taková drobnost mě přece nevytočí, ale asi během 10 minut slyším manžela z pokoje jak nadává! Za..píp.. stromeček, za...píp... kytka! No, v pokojíku na okně byl svítící stromeček na přísavku, která už nám loni párkrát odpadla a povedlo se to i tentokrát, no a na okně jsou kytky, tak ta jedna, chudinka, to odnesla. Květináč "na marast", ještě štěstí, že nebyla čerstvě zalitá! Tak jsem se tomu na rozdíl od manžela zasmála, šla do sklepa pro jiný květník...
To horší to asi bylo u syna! Snacha měla všechno čerstvě "vygruntováno" (taky čekala večer návštěvu - tedy nás a svou maminku), syn si dal ke svačince karbanátky z předchozího dne s hořčicí a k tomu bramborový salát, samozřejmě v obýváku a na kraj stolku, opřel se o talíř a už to bylo! Po zemi na koberci se válely karbanátky s hořčicí i bramborovým salátem! Děti smíchy na odpis a snacha taky pomalu na odpis, ale už ne tak smíchy, ale večer jsme se tomu zasmáli všichni!
Byl to hezký Štědrý večer, byli jsme všichni v pohodě, bylo nás tam sedm, to je také šťastné číslo, všichni byli spokojení i s dárečky, bylo nám všem dobře!
Druhý den jsme se sešli u nás. Dcera s dětmi už na oběd, syn s rodinou "po o", to jsme ještě stačily my, holky, udělat chlebíčky. Ještě, že máme větší byt! Byli jsme rozděleni do tří skupin, my, starší a dospělejší v obýváku, děvčata - Lada a Terka si šla špitat do kuchyně a kluci - Luky a Tom byli jako vždy v pokojíku na PC. Už žádné nehody, jenom pohodička, pohoda!
A z kterých dárků jsem měla největší radost? Samozřejmě z těch od mých milovaných vnoučat!
Tohoto ježečka jsme s manželem dostali od Terky a Tomíka,
tento "fešák" je od Lady a
tento obrázek - to je linoryt - vlastní výroba od Lukyho.
Tak ještě jednou díky, moje milá vnoučátka, už teď se těším, že ty příští Vánoce budou zase tak hezké a v pohodičce!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cheerful Lady Cheerful Lady | Web | 27. prosince 2009 v 10:04 | Reagovat

No jo, před Šťedrým večerám se to, koukám, nehodami jen sypalo, ale hlavní je, že jste si to nakonec užili :). To je super a dárečky jsou roztomilé a milé :). Mějte se krásně!

2 Cheerful Lady Cheerful Lady | Web | 27. prosince 2009 v 19:26 | Reagovat

Mockrát děkuji! A premiantkou bych se nenazvala, spíš tou, co zatím přežívá :D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama