Prosinec 2009

FILMY A VZPOMÍNKY

30. prosince 2009 v 16:07 | já
Venku to na procházky moc není, no mimochodem dnes, to byl tedy děs! Klouzačka, jakou by při vší úctě nenamaloval ani pak Lada. Byli jsme s manželem rádi, když jsme se "doklouzali" nakoupit to, co jsme potřebovali. A pak už sedíme doma a koukáme na filmy, my hlavně na ty starší.
Proto mi včera jeden film pro pamětníky vyvolal vzpomínky na hodně dávné události. To jsem byla krátce prvně vdaná, už jsem psala v mých vzpomínkách, že můj první byl jakýsi politický pracovník - svazák a tak bylo taky dost často proč někde popíjet, někdy i s manželkou. To už ani nevím, co to bylo za akci, kde jsme se sešla celá "naše" parta cca 6 - 8 mladých lidí, někteří do páru, někteří sólo a už taky ani nevím, jak se k nám dostal PAN HEREC Karel Effa. Včera, když dávali film "Florenc ve 13,30", tak jsem si vzpomněla, že u nás, v tomto našem obýváku taky jednou spal. Tedy přišel s námi všemi odkudsi z mejdanu v Litvínově, no a tak to nějak dopadlo. Připravila jsem mu čisté povlečení a on se vyspal u nás v obýváku. Samozřejmě tam nebyl sám, byla tam s ním jedna naše společná kamarádka a kolegyně mého muže, ona tenkrát svobodná, on sice ne, ale určitě nebyla první ani poslední. Vzdor tomu, jak vypadal, byl velice milý a příjemný, žádný náfuka a s tou mou kamarádkou se sešli pokaždé, když měla cestu do Prahy. Jenom samou chválu na něj pěla, jak prý byl galantní a pohostinný.
No, jen jsem chtěla říct, že i takové vzpomínky vyvolávají svátky.

VÁNOČNÍ POHODY A NEHODY

26. prosince 2009 v 18:13 | já
A už máme dnes poslední den vánočních svátků, i když ..... zítra je neděle, ale přece jenom je to nejkrásnější za námi a zase si rok počkáme na další, snad se dočkáme?!
Na Štědrý den jsem si naplánovala celkem dost práce v kuchyni (na mne až až), ale naštěstí mi to docela šlo, když jsem byla v pohybu. Když jsem udělala salát na večer, upekla štrůdl, nasolila krůtu na další den a uvařila brambory na zítřejší knedlíky, tak jsem si řekla, je třeba odpočinek a šla uvařit kávu. Nějak moc se asi vařila voda a já tu konvici z plynu vzala asi moc "zhurta" a šup!, už bylo "pískátko" za kamny. V troubě se peklo, na kamnech vařilo, kamna jsou v rohu, no musela jsem to odložit, nešlo to jen tak vyndat. Taková drobnost mě přece nevytočí, ale asi během 10 minut slyším manžela z pokoje jak nadává! Za..píp.. stromeček, za...píp... kytka! No, v pokojíku na okně byl svítící stromeček na přísavku, která už nám loni párkrát odpadla a povedlo se to i tentokrát, no a na okně jsou kytky, tak ta jedna, chudinka, to odnesla. Květináč "na marast", ještě štěstí, že nebyla čerstvě zalitá! Tak jsem se tomu na rozdíl od manžela zasmála, šla do sklepa pro jiný květník...
To horší to asi bylo u syna! Snacha měla všechno čerstvě "vygruntováno" (taky čekala večer návštěvu - tedy nás a svou maminku), syn si dal ke svačince karbanátky z předchozího dne s hořčicí a k tomu bramborový salát, samozřejmě v obýváku a na kraj stolku, opřel se o talíř a už to bylo! Po zemi na koberci se válely karbanátky s hořčicí i bramborovým salátem! Děti smíchy na odpis a snacha taky pomalu na odpis, ale už ne tak smíchy, ale večer jsme se tomu zasmáli všichni!
Byl to hezký Štědrý večer, byli jsme všichni v pohodě, bylo nás tam sedm, to je také šťastné číslo, všichni byli spokojení i s dárečky, bylo nám všem dobře!
Druhý den jsme se sešli u nás. Dcera s dětmi už na oběd, syn s rodinou "po o", to jsme ještě stačily my, holky, udělat chlebíčky. Ještě, že máme větší byt! Byli jsme rozděleni do tří skupin, my, starší a dospělejší v obýváku, děvčata - Lada a Terka si šla špitat do kuchyně a kluci - Luky a Tom byli jako vždy v pokojíku na PC. Už žádné nehody, jenom pohodička, pohoda!
A z kterých dárků jsem měla největší radost? Samozřejmě z těch od mých milovaných vnoučat!
Tohoto ježečka jsme s manželem dostali od Terky a Tomíka,
tento "fešák" je od Lady a
tento obrázek - to je linoryt - vlastní výroba od Lukyho.
Tak ještě jednou díky, moje milá vnoučátka, už teď se těším, že ty příští Vánoce budou zase tak hezké a v pohodičce!


ŠIKULOVÉ

22. prosince 2009 v 18:07 | já
ÚSPĚCHY NAŠICH "BOWLINGÁŘŮ"
12. TURNAJ MAGIC BOWLING CUPU 2009 - PRAHA 19.12.2009
Prosincového turnaje se účastnilo celkem 112 hráčů, kteří bojovali nejen o prvenství v hlavní kategorii ale i o vítězství v kategorii Amatér a Standard. V Amatérovi se nejlépe vedlo Michalu Janovskému a prvenství v kategorii Standard si připsal na své konto Lukáš Homola.
Celkově se v hlavní kategorii umístil Lukáš na KRÁSNÉM 5. místě s průměrem na 1 hru 209,92 a na také pěkném 33. místě Ladislav (otec) s průměrem 190,75 na hru, což je také paráda!

KRÁL BENEDIKTU MOST
Na tomto turnaji byl vyhlášen i vítěz celé série. Vítězství si odnesl Michal Mužík, na druhém místě v celoročním hodnocení skončil Jára Lorenc. Třetí místo obsadil Láďa Homola a nejlepší ženou roku byla vyhlášena Květa Kožíšková.
Jak je vidět, i tady se dařilo, vždyť také několikrát byl v jednotlivých sériích vítěz!

FIRO-TOUR CHOMUTOV 2009
Ve Strikelandu v Chomutově se v neděli 20.12.2009 odehrál poslední turnaj do série CocaCola Junior Cup 2009. Změřit své síly přišlo 37 juniorů.
V nejlépe obsazené kategorii A (nejmenší) si výborně počínal Tomáš Rulf a s přehledem zvítězil. O další medajle to již byl urputný boj. Stříbro vybojoval Toník Nahodil a bronz David Schovanec.
V Kategorii B se ze řetězu utrhla Gabča Vlasáková, která s průměrem 204,75 nenašla přemožitele. Druhý skončil Honza Vořechovský a úspěch domácích odchovanců završil třetím místem Martin Soukup.
Mezi nejstaršími se zvedla konkurence příjezdem Lukáše Hurycha. Litvínovští tak již musí zapnout, aby brali medajle. Tentokráte nezbyla na Ivanu Pádárovou. Zvítězil Pavel Procházka (průměr 215) před Lukášem Homolou a právě Lukášem Hurychem.
Jelikož se jednalo o poslední turnaj série, došlo i na vyhodnocení celkových výsledků. A bylo co brát, sponzoři nezklamali. Jen FIRO-tour věnoval poukazy v hodnotě 13 500,- Kč.
Junioři tak obdrželi spousty věcných cen a i veliké (zmrzlinyprosté) poháry. Výsledky jen telegraficky:
Kategorie A: 1. Toník Nahodil, 2. David Schovanec, 3. Milan Šteffek
Kategorie B: 1. Honza Vořechovský, 2. Michal Janovský, 3. Gabča Vlasáková
Kategorie C: 1. Lukáš Homola, 2. Pavel Procházka, 3. Ivana Pádárová
V kategorii juniorů zvítězil za celý rok s přehledem náš Lukáš!
Tady je a pomáhají mu držet všechny ceny jeho sestra Lada a jeden kamarád - kolega.

Tak určitě by se těch vítězství a krýsných umístění mého vnuka i syna našlo více, ale to jsou ty poslední, které jsem na webu našla. Tak jen tak dál v příštím roce! GRATULUJEME!

PĚVECKÁ KARIÉRA
Nejen za zpěv, ale určitě i za hru na flétnu si zaslouží pochvalu moje vnučka Terezka, která chodí do Mostu na gymnáziu do sboru SMOG. Absolvují dost i vánočních koncertů, no a těch zkoušek! Letos to bylo na rozsvěcení vánočního stromku v Lužici
Dále u vánočního stromu v Praze na Staroměstském náměsti -

Koncert v Penzionu Astra v Mostě :

Koncert v kostele v Mostě :
Tak, to jsem se zase pochlubila a hned je mi líp! No řekněte, nejsou to šikulové? Ostatní vnoučátka samozřejmě taky, ale o těch zase příště!

A JEŠTĚ JEDNA "ŠIKULKA" NAKONEC:
Protože nám od oběda v neděli zbyla jen jedna porce na další den, rozhodla jsem se, že si zase jednou uvařím sladké plněné knedlíky. Protože jsme se zdrželi ve městě, tak jsem těsto s mísou, ve které jsem ho uhnětla hnětačem (byla to spec. mísa na hnětení a šlehání) dala do hrnce, kam jsem dala teplou vodu a ještě pro jistotu ji přihřála na plotně. Tak to "urychluje" občas moje maminka. Jenže.... miska z umělé hmoty se tak nějak parádně přicucla k tomu nerez hrnci a ne a ne je rozdělit. Ani po částečném zchlazení, ani po úplném zchlazení, prostě paráda, se mně zase něco povedlo! Manžel musel vzít velký šroubovák, dát ho na dno misky a praštit do něj kladivem. A bylo po problému, ale také po míse! No jo, člověk se hold učí celý život! Dobře mi tak!

UŽ MÁTE STROMEČEK?

18. prosince 2009 v 16:39 | já
Berte to jako řečnickou otázku, určitě už skoro všichni mají doma stromeček. My už hooooodně let (protože je umělý), ale už i ozdobený. Ano, dnes jsem si nazdobila stromeček, o kterém říkám, že je můj, i když se u něho na 1. svátek vánoční neboli jak se také říká na Boží hod, sejdeme celá rodina. Doufám, že nikdo nebude mít absenci! Tak a teď se s ním chlubím, je umělý, malý, ale hezký, že?!
Tak tento stromeček teď stojí hned vedle mne, tedy vedle počítače na stole a je na něm i celá kolekce, i když to tak nevypadá. No a v obýváku na stole stojí taky jeden. Ten je tedy úplně mini, ale má taky čokoládové bonbonky :
No a každý rok (už ho máme asi tak 5 let) manžel vždycky, když ho ozdobím a dám na stůl, tak řekne, že takový by nám stačil. Proto jsme si je rozdělili, jemu stačí ten mini a mně ten o kousek větší. Ale zase vedle toho mrňavého je krásná "vánoční hvězda" a v pozadí ty kytky, ty jsou jenom umělé. Tak tedy ještě jednou všem hezké Vánoce a hodně dárečků pod stromečkem!

VÁNOČNÍ DÁREK

16. prosince 2009 v 17:49 | já
ANEB TAKÉ JAK NENALETĚT, ABY VÁM PRODALI TŘEBA CIHLU
Využila jsem "bronzovou neděli" a vydala se nakupovat do Prioru, kde slibovali 20 % slevu na všechno. No, řekla jsem si, jak má důchodce jinak ušetřit a šli jsme to s manželem zkusit. Vím, že pro nás, starší - nebo staré? - se už dárky těžko vymýšlí, tak jsem si taky já lámala hlavu, co koupit mé mamince. Už taky říká, že nic nepotřebuje... no jistě mi rozumíte, tak vždy při návštěvě si dělám pečlivě poznámky, co by se tak hodilo třeba do její domácnosti. Tak jsem vymyslela nový mlýnek. Abych to upřesnila - mlýnek na maso. Ten její už opravdu pamatuje hodně, tak mimo jiné jsem ho šla tuto neděli koupit. Ano, měli i tu správnou velikost a ejhle! Ušetřila jsem 60 Kč a mohla za ty peníze koupit ještě něco navíc.
Tak jsem postupně pro maminku nakoupila, co jsem si naplánovala a dnes jsem se rozhodla vše hezky zabalit. Vezmu mlýnek (byl uložený v krabici, jak se koupil) a říkám si, že ho raději zkontroluji, protože maminka přece jen bydlí kousek dál, mlýnek je těžký, co kdyby..... Ještě že mě to napadlo! U mlýnku bylo u kliky rozbité na konci oko, kterým se přišroubuje, aby se mohlo mlít.
No řekněte, napadlo by to někoho? Mne tedy ne. A co z toho plyne? Podívat se do krabice nenapadlo ani mne ani prodavačku, klidně by tam mohla být zabalená i cihla! To nevím, zda by mi to někdo věřil! Takhle jsme na tuto reklamaci obratem obdrželi peníze zpět, ale musím shánět mlýnek nový a na tom už tutově nic neušetřím!
I tady tedy platí to známé: DŮVĚŘUJ, ALE PROVĚŘUJ! Teď už budu kontrolovat naprosto vše!


VÁNOCE A VZPOMÍNKY

14. prosince 2009 v 16:57 | já
Nejkrásnější svátky roku máme doslova za dveřmi a já, nevím proč, stále bilancuji ty minulé, evokují se mi krásné vzpomínky, bohužel na dobu, když byla vnoučátka ještě hoooodně malá, roztomilá, no prostě k sežrání! Jsou to opravdu svátky hlavně pro děti, malé děti (i když vím, že je mají rády i ty velké) a tím potom pro rodiče a prarodiče, kteří vidí ta jejich rozzářená očička!
Vzpomínám, jak jsme vždy s manželem na Štědrý den v podvečer jezdili do Mostu k dceři, tak na pátou večerní, oni si dali večeři až po rozdílení dárečků, aspoň se děti dřív dočkaly
a pak pro nás přijel syn a odvezl nás k nim. Bylo to tak kolem sedmé hodiny večerní, bylo to hektické, ale KRÁSNÉ! Pořád vidím všechny ty děti, jak byly natěšené, ze všeho měly radost a my taky!
Tak, takhle já teď poslední dobou vzpomínám......, neříkám, že to teď není krásné, ale malé děti jsou tak sladké! Když ony to ale nemají rády, když jim připomínáme jejich "výroky" a "blbůstky", které dělaly jako malé, no a já nevím proč.
Tak tedy přeji teď všem vnoučátkům, mým dětem i snaše, jakož i její mamince, dále mé mamince a rodině sestry i bratra, nakonec všem lidem dobré vůle, aby Vánoce byly krásné nejen materiálně, ale i po psychické stránce, ať jsme všichni fit a máme se rádi!
Ještě musím podotknout, že nás děti ještě nikdy nenechaly na Vánoce jen sami dva! Díky děti!

JEŠTĚ JEDNOU O DVD PŘEHRÁVAČI

12. prosince 2009 v 16:06 | já
Už jsem psala, jak jsme si kvůli jednomu - nebo lépe řečeno prvnímu - DVD koupili přehrávač. Syn byl pověřen úkolem, úkol splnil, přehrávač zapojil a hrálo to. Jenže buďto hrálo DVD nebo video, oboje najednou nešlo, tak syn dokoupil ještě jeden scart kabel, zapojil, ale bohužel v době, když já plácala v kuchyni cukroví a nemohla se kouknout, jak to funguje. Odešel a já chtěla manželovi pustit ono DVD, ale bohužel, nic. Nešlo to. Kontaktovala jsem syna na ICQ, on už mě podezíral, že jsem asi.... no, příležitostně slíbil, že se zastaví. Přišel a..... ani jemu to nešlo. Tak mi ukázal, když budu chtít koukat na DVD, tak vypojím video a šlo to. Hurá!
Další zádrhel byl dnes, když jsem chtěla pro změnu koukat na video, na seriál, který jsem si nahrála z televize. Teď zase nejde video! Přitom je to propojené, zkoušela jsem to obráceně, tedy vypnout kabel z DVD, ale pořád se nic nedělo! Tak nevím......, myslíte, že mi to bude obojí někdy fungovat? Já už tomu moc nevěřím, ale hlavně je mi líto syna, zase se bude muset příležitostně zastavit, jinak nevím....

PELE-MELE

8. prosince 2009 v 17:54 | já
VÁNOČNÍ PRAHA
Ano, ta musí být hezká! Už asi 3 roky se tam chystáme, ale vždy do toho něco vlezlo! Tak jsem letos jen s malým předstihem cca 10 dní zajistila hotel na 3 dny, tedy 2 noci! Měli jsme odjet dnes ráno, včera bylo sbaleno (nic moc, jedna taška), ráno jsme vstali, jak jsme měli, abychom stihli včas odjet, ale zase NIC! Manžel sotva sedl, natož se ohýbat, nebolela děsně jen páteř, ale také kolena, no jako naschvál! To tentokrát ty moje problémy bych já v pohodě zvládla! No, museli jsme jít aspoň nakoupit, protože jsme nepočítali s tím, že budeme obědvat a večeřet doma, ale když jsme přišli domů, tak jsem kvitovala s povděkem i já, že jsme zůstali doma! Těch cca 45 min. na nohou mi bohatě stačilo! Tak snad to ještě někdy vyjde!

JAK JSEM SI KOUPILA DVD
Jak známo, písničky EVY A VAŠKA mají rádi především, nebo jenom ti ze starší generace, ke které oba s manželem patříme. Koupili jsme si tedy jejich nové DVD s tím, že si ho pustím na mém počítači. Už jsem si tam jiná pouštěla, ale tohle si řeklo, že ne a ne a ne! Tak co teď? No co jiného, kvůli Evě a Vaškovi jsme si pořídili nový DVD přehrávač! Stejně jsem si řekla, že to má už každý, no a když už máme hiifi věž (ještě i s gramofonem ne jen na kazety a CD), video i PC s internetem, přece nebudeme troškařit, ne? Tak teď abych zase sháněla nějaká DVD, abych na tom přehrávači vůbec měla co přehrávat, že?

ZVÍŘÁTEK UBYLO
Nedávno jsem psala i ukazovala foto zvířátek mých dětí a vnoučat. U dcery měli od Pegginky dvě malá štěňátka a psí slečna už má novou paničku, psí kluk musí u nic vydržet až do Štědrého večera, protože je to překvapení pod stromeček. Tak někomu udělá radost, ale dcera s dětmi, kteří si na něj už zvykli, no a samozřejmě hlavní psí maminka, tak ti budou zase smutní. Ale jinak to nejde, to je život!
Horší to je s černým, krásným a mladým kocourkem, kterého měli u syna v rodině. Ta jejich kočičí farma, která měla 6 členů, už jich má jen 5! Kocourek jim vběhl při dovozu uhlí k domku rovnou někam pod kola auta a od té doby ho nenašli. Hledali, hledali, ale nic. Chudinka, asi se někde dobře schoval, určitě trpěl a asi už je v psím nebíčku! Škoda, byl tak mladý a krásný!

MIKULÁŠ NEPŘIŠEL

6. prosince 2009 v 15:02 | já
Tak včera prý naděloval Mikuláš. No, jak komu. Jasný, na naše vnoučátka nezapomněl, to mohu potvrdit, i když už jsou všechna vyšší než já (!), ale k nám nepřišel !
Divila jsem se, že můj manžel, který už na všechno pomalu rezignoval, mě dnes dokázal pořádně rozesmát. Ráno jsme se dohadovali, jestli máme nebo nemáme jít do města něco nakoupit, protože drobně pršelo, tak mi říká: "Pojď se tady podívat z okna" a táhl mě do obýváku. Říkala jsem si, proč zrovna tam, když to většinou stačí z kuchyně, ale hned bylo jasno. Na okně ležela manželova ponožka - pochopitelně prázdná. Manžel mi říká: "Tak jsem sem dal včera aspoň ponožku, punčochu nemám a podívej, Mikuláš nepřišel! Je prázdná!" Opravdu jsem to nečekala a od srdce jsem se zasmála! Ještě jsem se pro jistotu zeptala, jestli není náhodou použitá, ale byla čistá, tak nevím, asi budeme muset být příště hodnější! Tedy jestli ještě nějaké příště bude, že? Ale já věřím, že ano a že v té ponožce bude aspoň maličkost (když se o to postarám, že)?!
Tak doufám, že u Vás všech Mikuláš byl, protože jste byli hodní!