PLÝTVÁNÍ? NE VŽDY!

6. listopadu 2009 v 13:21 | já
Zase jsem tady, ale musím ventilovat veřejně své poznatky.
Dnes jsem šla po týdnu konečně nakoupit, manžel sice všechno zvládal dobře, ale na maso si opravdu netroufal, protože vaření je pro něho něco jako "španělská vesnice". Po cestě na Osadu jsem si všimla jako vždy bince kolem popelnic, kde byly mj. i igelitové pytle s odpadem vedle a z jednoho vykukovaly celé rohlíky. Vždy jsem tvrdila, že strach a peníze jsem nikdy neměla, tak jsem byla zvyklá šetřit a opravdu neplýtvat, jídlo konzumovat postupně dle data, případně nesnězené dávat ihned do mrazáku na příště, což se mi mockrát vyplatilo. Proto si říkám, proč lidi vyhazují rohlíky, naše maminky z nich po nespotřebování udělaly vždy strouhanku. Zrovna tak nevyhodím ani suchou patku, dávám to potřebným pro slepičky, a těch je ještě dost.
No, tak to je jedna strana mince, ale tu druhou musím přiznat sama a zrovna dnes. Manžel měl vždy rád i takový rychlý oběd, jako jsou třeba brambory a uzená kuřecí stehna. Tak si je dnes při nákupu v Normě koupil. Hned jak je přinesl domů, tak jsem mu řekla, aby tohle už nikdy nebral! Nebyla už totiž vzduchotěsně uzavřená, ale "plavala" si v obalu "jen tak". Datum tam sice bylo ještě na 5 dní, ale.... no právě, nevoněla jako vždy a po nakrojení byla nějaká sinalá. No tak, co s tím? Přímo Nerudovská otázka. Ano, skončila v popelnici, protože jinak opravdu nevím, nemíním nám kvůli cca 30 Kč zkazit žaludek nebo přivodit žloutenku!
Asi před 3 měsíci podobně dopadlo kuře chlazené z Penny! Bylo v akci, datum v pořádku, barva taky normální, ale po rozbalení! Fuj, to bylo něco, tak skončilo rovněž tam, kde stehna! To byla fakt akce za všechny prachy!
Tak jsem dospěla k názoru, že ne vždy je dobré, kupovat zboží v akci, ale hlavně maso a to maso trvanlivějšího charakteru! Dřou nás všichni jak můžou, ale my se jen tak nedáme a příště .......
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama