POPLATKY VE ZDRAVOTNICTVÍ ANO - A CO TAKHLE LÉČIT?

17. února 2009 v 12:27 | já
Tak mi to nedá, abych se neozvala na toto téma. Pořád se jen diskutuje a kecá a kecá a ..... jak to bude s poplatky, jestli poplatky ano, nebo ne, ale kdyby aspoň už konečně lékaři začali opravdu léčit, to by byla věc! Vždyť je to slovo odvozené, ale teď nevím, které vzniklo dřív. Myslím, že to léčit a proto to u lékařů tak vázne.
Je pravda, že mé mamince už bude v květnu 89 let, tudíž má nárok na dost neduhů, ale proč má pořád tak trpět, jak fyzicky tak i psychicky. Je to už 14 dní, co jí bylo tak zle, když jsem jí volala, ale ona si netroufne hned si stěžovat nebo se obrátit na lékaře. Bylo to ale hodně zlé, tak jsem já odtud napsala bráškovi (Litvínov - Kralovice), aby jí zavolal sanitku nebo odvezl někam na vyšetření. Maminka na tom byla tak, že už sama říkala, že by šla do nemocnice, kde by jí určitě pomohli aspoň od bolestí. No, byla jsem ten den jak telefonní ústředna, spojení s maminkou, bráškou, sestřičkou... Výsledek byl ten, že večer k ní přijel její praktický doktor, kterého bratr zavolal, ale co myslíte? Ano, správně, do nemocnice ji neposlal, píchnul jí nějakou injekci, řekl, jak má zvýšit braní léků a připsal další a druhý den měla zavolat, jak je jí, že jí ta injekce opravdu pomůže a bude konečně moci něco sníst, aniž by to šlo ven. Injekce pomohla, opravdu, ale na jak dlouho, to už nikdo neřekl.
Maminka nemá vůbec pořád chuť k jídlu, jak něco sní, má bolesti, křeče a šup, jde to hned ven, no prostě paráda. Léky, které bere na žaludek a deprese, prý jen tak nezaberou, chce to čas!!!
Tak se upínala ke kontrole na interně, kterou měla mít včera. Téměř denně (min. obden) mi skoro nebo úplně plakala do telefonu, jak je jí zle.
Včera tedy šla na internu. Paní doktorka, kterou si předtím moc chvlálila, nebyla jaksi "ve formě", žádné velké řeči s ní nenadělala, musí prý odpočívat (=ležet celý den), jíst na co má chuť (na nic) a to je všechno. No to byly novinky! Já prostě nechápu, proč ji NIKDO nechce poslat do té nemocnice, buďto si myslí, že to nestojí za to v jejím věku, nebo že by si mysleli, že si vymýšlí? Že by měla jako hobby pobyt v nemocnici? To snad ne! Myslím, že dnes, když přijdete do ordinace, je prvotní natáhnout ruku, abychom nezapomněli zaplatit poplatek, ale co kdybychom tento poplatek zaplatili až poté, jestli nám jejich rady a rádoby léčení opravdu pomůže?

Maminko, nedej se a bojuj!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama