MŮJ BRÁŠKA

21. února 2009 v 17:14 | já
Ano, toto je bráška nedávno, sama jsem si ho "vyfotila" u maminky, když jsem tam byla na návštěvě.
No, jak jsem už psala u sebe, tak bráška se narodil, když mi bylo 14 let. Užila jsem si ho jako malého, když jsem se o něho starala, ale později, až jsme byli oba "větší", tak jsem se odstěhovala z rodné Moravy až sem do Litvínova. Mě bylo 21, bráškovi 7, občas přijel s rodiči, ale od svých 13 let jezdil z Brna až k nám vlakem úplně sám. Pamatuji se, že mu bylo asi 14 a půl, když přijel na Vánoce, protože jsem byla v té době sama, aby mi nebylo tak smutno. Přiznám se, že jsem ho začala "zasvěcovat" a dali jsme si spolu sekt. Ale jen jeden, fakt. On mi taky mezi svátky, kdy já musela chodit do práce, hlídal moje děti, tedy "synovce" a "neteř". Můj syn má o 7 let staršího "strejdu" a dcera o 12. Když zlobili, schovával jim vánoční dárky, že si je Ježíšek vzal a jestli budou hodní, tak je vrátí. Taky spolu rozbili skleněný lustr, když si kopali v pokoji balonem, ale až jsem přišla z práce, nic jsem nepoznala. Bráška koupil nový "obal" na žárovku, opravil a uklidil vše, kdyby se nepřiznali, nevěděla jsem nic. A taky později, když se dohadovali s Láďou, tak ho zlobil, jestli neposlechne, tak mu bude říkat "strejdo".
Jo a taky mi bráška vozil "ukazovat" téměř všechny své lásky, co jako na to říkám. No, když jednou přijel nečekaně v půl dvanácté v noci, myslela jsem že ho praštím, ale věděl, že může kdykoliv a že má u mne dveře dokořán. Taky když mi bylo nejhůř, tedy když odešel můj druhý manžel a já na tom nebyla psychicky nic moc a bez peněz, přijel, nakoupil, potěšil, ba i za "bývalým" šel za mne, abych se nebála. Jo, bývalo to moc fajn. No a taky se oženil, měl 2 kluky, ale zase se rozvedl. Neklapalo jim to, neměl ženu, která by zvládala domácnost.
Oženil se po druhé a myslím, že je spokojený. No taky se dal na podnikání, nebojí se fakt ničeho, ani dluhů, když se odstěhoval z Jižní Moravy do většího, vzal si na 16 let hypotéku, kterou stále splácí, vzal si maminku k sobě, odstěhoval se s manželkou a jejím synem, kterého vychovává od jeho asi 5 let a on letos již končí vysokou školu jako bakalář. Od revoluce se živí jako zlatník a obchodník, což znamená, že má doma nejen dílnu, ale také obchod, pardon, dnes již zase dva, v jednom prodává moje švagrová. Nezávidím jí to. Ráno jezdí v 7,30 hod. do práce a vrací se v 17,15 hod., v sobotu tam jsou spolu do 11 hod. A co domácnost? No má švagrová co dělat a k tomu má doma ještě spoustu kytek a 3 velké psy (Švýcarský salašnický).
Já myslím, že je bráška pohodář, všechno umí, opravdu, dost věcí si na baráku udělal sám a v mládí jsme k sobě měli hodně blízko, taky jsme se uměli párkrát "namazat" i ve sklípu - no jak jinak na Jižní Moravě, že? Vždy jsem ho brala jako své "nejstarší dítě", ale teď už ho tak neberu. Už jsme oba také o pár kilo starší.
Když si vzal maminku k sobě, nelíbilo se to zpočátku ani jí, ani mně a sestře, ale teď, když to potřebuje, tak se o ni opravdu moc hezky stará. Díky. bráško, jsme rádi, že Tě máme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama