DEN "BLBEC"

1. února 2009 v 12:35 | já
Tak to si určitě řekl včera můj vnuk Luky, když nás pozval na turnaj v bowlingu, který pořádala jeho mamča a spol. a pak mu hra nevyšla, jak by si představoval. Přesto se držel, oproti své spoluhráčce, která byla vzteklá jako čert, sprostá, ošklivá na tátu, no prostě proti ní byl náš Luky andílek. I když bylo vidět, že ho to taky štvalo. Hold bylo blbě namazáno (to ale pro všechny stejně), jenomže každému vyhovuje asi něco jiného.
Tak se mi podařilo sem vložit obrázek našeho přeborníka v bowlingu, i když tohle není ze včerejška, ale je hezký a úspěšný.
No proti tomu ale jsem měla dnes já "DEN BLBEC" a nevím, zdali to všechno skončilo. Začalo to tím, že jsem si chtěla naporcovat kuře, které jsem koupila "v akci" za 52 Kč k obědu. Jen jsem ho vyndala z obalu, nějak divně to zavánělo. Za moment už hlásil můj manžel, co to tady smrdí. No zkrátka, skončilo v kontejneru, ještě že byla na mrazáku rezerva, jinak bychom měli asi k nedělnímu obědu škubánky.
Taky jsem si řekla, že něco upeču pro vnoučátka, aby tady nestrádala. Tak jsem našlehala těsto s tím, že ho upeču v remosce a pak nazdobím krémem, jen tak obyčejně, ale bude vypadat jako dort. Tak jsem ho dala péci, před vypnutím remosky vyzkoušela špejlí asi 3 x, vypadalo upečené, tak jsem to vypnula. Po chvilce jsem tento "dort" vyndala z remosky a obrátila dnem vzhůru, abych ho měla studený a mohla nazdobit. Ale ouha! Dole byl dort syrový, celý prostředek a co teď s ním. Tak jsem dala na manželovu radu a "šoupla" jsem ho na plech do trouby dopéci. Nikdy jsem nic takového nepodnikla, tak jsem čekala..... Jo, asi po čtvrt hodince jsem ho vyndala, zase propíchala a vypadal, že je upečený. Ano, byl, ale dole až moc. Tak jsem ho nechala vychladit, pro jistotu jsem ho vrazila na chvíli do lednice, ale naštěstí to nebylo moc, ško to oškrábat a krém se naštěstí povedl. Snad bude vnoučátkům i chutnat. Doufejme.
No, měla jsem ve spíži moučkový cukr už od Vánoc a protože teď manžel nesmí sladké, tak mi vydržel, ale byl jako kámen. Tak se manžel ujal rozbíjení a přesívání tohoto cukru, zatím co já jsem rozbalovala to smradlavé kuře. Jak z toho byl vytočený, že ta "akce" se nám fakt vyplatila, tak šup a přesitý jemný cukr z papíru vysypal místo do nádoby k tomu určené, tak do koše. Tak jsme se tomu zasmáli, co jiného, že?
No a taky si myslím, že DEN BLBEC do třetice měl i náš měřič krevního tlaku. Když jsem si změřila tlak (měříme si s manželem pravidelně), tak mi řekl : 82/63, říkám si to je blbost, to už bych se motala jako paragraf (už jsem to zažila), tak jsem to vypla a znovu zapla aniž bych ho sundala z ruky a v momentě jsem měla 112/76!!! Paráda ne? Jen doufám, že to tím skončilo, i když na druhé straně je teprve 12,35 hod. Tak držte pěsti, ať ten den přežijeme ve zdraví!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jainy jainy | E-mail | 2. prosince 2009 v 14:10 | Reagovat

Nebylo to kure nahodou z LIDLu? Prave mam takove doma na lince a to ma jeste 2 dny do konce spotreby!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama