JAK NÁM PAN "DOMÁCÍ" POPŘÁL DO NOVÉHO ROKU

18. ledna 2009 v 18:45 | já
Tak jsme dostali v pátek odpoledne od našeho pana domácího - firmy Haines - přání šťastného a úspěšného roku 2009 a k tomu písemnou (prý zatím nezávaznou) nabídku, zda bychom chtěli :
1) trvale bydlet v nájemním bytě
2) dočasně bydlet v nájemním bytě
3) máme-li zájem o koupi bytu.
Byl by to normální průzkum, kdyby........
Prý podle jejich průzkumu se úrověň "tržního" nájmu obvyklého v lokalitě Litvínova pohybuje cena v rozpětí 70 - 130 Kč za 1 m2 obytné plochy za měsíc a cena bytů podle "jejich" zjištění stoupá a byty se obchodují za zhruba 10 000 až 13 000 Kč za m2 obytné plochy (u průměrného bytu v domě panelové technologie).
Tak uznejte, není to přání s tím dovětkem o nabídce parádní?
Zjistila jsem, že od 1.1.2009 platíme nájem 19,76 Kč za m2, tedy nyní 1437 Kč. Započtená plocha na m2 je u našeho 1+3 bytu 72,12 m2, započtena je i plocha sklepa a 1/2 balkonu, který je na spadnutí. Při placení "jejich tržního" nájemného bychom tedy platili:
minimálně 5 090 Kč/měsíc, maximálně 9 454 Kč. Mám pocit, že skoro jako v Praze, vždyť je nám tady stejně blaze, ne?
V případě, že bychom byli "ve vatě", tak bychom si ten náš byt mohli koupit za:
minimálně 727 200 Kč, maximálně tedy "jen" za 945 360 Kč! Co je to na nás, ne?
V Litvínově se ještě v r. 2007 prodávaly byty v lokalitě Most za 500 Kč/m2 a v Mostě se snad ještě teď prodávají za 1200 Kč/m2.
Dům stojí od r. 1962 a taky tak dlouho tady v tom domě pořád ve stejném bytě bydlím a tak mohu dobře posoudit, co se do tohoto baráku investovalo. Jedno velké NIC. Byty jsou v desolátním stavu, dveře nebyly nikdy natřené, okny nám prší a fouká, při mytí už brzy hrozí, že vypadnou, protože rámy jsou shnilé a plesnivé. Rovněž v bytech je plíseň, typické panelákové jádro, plechová dávno prošlá kuchyňská linka, za kterou mimochodem pořád platíme nájem, i když je už odepsaná.
Když jsem si dělala soukromou statistiku, tak jsem spočítala, že v našem vchodě je z 26 obyvatel ve 13 bytech 15 důchodců, 1 je bez práce, 2 děti a 7 je pracujících členů domácností. Vzhledem k tomu, že důchodců a starousedlíků je v tomto našem celém domě o 6 vchodech nejvíce, stmelili jsme se jako jeden muž, v našem případě spíš jedna žena (protože jsme to hlavně my, ženy, iniciátorky a rebelky), podepsali petici a rozhodně se jen tak nenecháme odbýt.
Ať už to dopadne jak chce, tak si "pan domácí" pěkně naběhl a zkouší, co vydržíme! My ale vydržíme hodně, pane domácí, v každém případě to nebudete mít jednoduché!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | 22. ledna 2009 v 10:23 | Reagovat

Jsem také z Litvínova a bohužel i nájemnicí firmy Haines a jsem moc ráda, že i Vy jste sepsali petici na protest proti absolutně nereálným cenám bytů.U nás učiníme totéž a nenecháme se z našich bytů sprostě vyhodit.Chemopetrol nám měl dát přednostní právo na odkup bytů, ale jednoduše nás kvůli penězům obešel  a zaprodal.Dáme to do médií a právníkům do ruky, zkrátka se nedáme a budu moc ráda, když nás ostatní nájemnícu HAINESU budou následovat.Budeme všichni jednat nekompromisně a tvrdě.V Mostě podobný spor vyhráli, tak musíme bojovat také.Děkuji za tento Váš příspěvek a věřím, že se spousta nájemníků v boji s Hainesem připojí.

2 Libuše Ježková Libuše Ježková | E-mail | Web | 22. ledna 2009 v 17:04 | Reagovat

Správně! Všichni se musíme spojit a nedat se! Jsem pro všemi deseti!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama